Urodzinowy wieczór

literatura piękna
83-212-0044-3
konflikt sumienia

Opowiadanie obyczajowe.
Ciekawe dylematy moralne, chociaż myślę że wyolbrzymione dla lepszego ukazania kontrastu między bohaterami.
Jak dla mnie wszystko podkoloryzowane, żeby nie powiedzieć karykaturalne.

Książka obyczajowa? Na pewno. Ale nie tylko i to jedno określenie nie scharakteryzuje jej odpowiednio. Jest to też książka psychologiczna i nawet filozoficzna w dużej mierze. Osadzona jest w realiach lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku w Polsce. Nie jest długa i zawiera opowiadanie Władysława Orłowskiego. Opowiadanie to ma w sobie wszystkie cechy potrzebne, żeby nazwać...

Ciekawa. Zupełnie różne poglądy bohatera od dzisiejszych

• Psychologia
  • Przeczytane w 2020

Dodaj cytat z książki Urodzinowy wieczór