rozwińzwiń

Wnuczka do orzechów

Okładka książki Wnuczka do orzechów Małgorzata Musierowicz
Okładka książki Wnuczka do orzechów
Małgorzata Musierowicz Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Jeżycjada (tom 20) literatura piękna
literatura piękna
Jeżycjada (tom 20)
Akapit Press
2014-11-04
2014-11-04
Jeżycjada Borejko Borejkowie Poznań

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Ocena 7,3
Na Jowisza 2! ... Emilia Kiereś, Małg...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat Helena Bechlerowa, Wanda Chotomska, Maria Kowalewska, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska, Hanna Łochocka, Małgorzata Musierowicz, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Elżbieta Szeptyńska, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Ocena 7,5
Poczytaj mi, m... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Ocena 7,7
Na Jowisza! Uz... Emilia Kiereś, Małg...

Mogą Cię zainteresować

Jednym minusem tej części Jeżycjady jest dla mnie to, że jakoś nie potrafię sobie wyobrazić Dorotki jako ładnej. Nie, nie i nie. Nie przemawia do mnie jej portret na okładce, a dodatkowo szkodzą jeszcze Ignasiowe skojarzenia jej postaci z obrazami Chełmońskiego i sienkiewiczowską Horpyną.

Raczej słabsza od pozostałych książek Małgorzaty Musierowicz. Trochę odrealniona... jeżdżenie bryczką, z kobylką po wsi... przydługie nużące opisy przyrody... osoba samej Doroty - mało ciekawa aczkolwiek pozytywna... zakończenie jak dla mnie zbyt wyidealizowane - nawet się nie znali a on już jej zalozyl pierścionek na palec z jakieś śrubki... czyżby oświadczyny, deklaracje.. skoro pani Musierowicz takie bajki wciska ... dobrze że nastolatki nie czytają tego... życie takie nie jest...
Ogólnie lubię Musierowicz i czytam chętnie jej książki, tą jednak mnie z lekka rozczarowała.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo mi się podoba! Igor co prawda jest wredny, ale poza tym wszystko mi się podobało.

Och Józef.... Kobieta marzy o takim mężczyźnie, gdzie oni są?

Och Józef.... Kobieta marzy o takim mężczyźnie, gdzie oni są?

Przyjemna książka, bohaterka daje się lubić (choć jest trochę przerysowana, że taka rozsądna - aż trudno uwierzyć). Ale czytało mi się miło. 🙂

Na półkach: , , , ,

W tej książce poznajemy Dorotkę, która mieszka w dolince z dwoma babciami, które kochają ją nad życie. Dorotka pragnie być w przyszłości lekarzem, dlatego bez chwili wahania ratuje życie (chociaż może takie wyrażenie to lekka przesada) Idzie, które leży nieprzytomna w lesie.
Fajna, letnia opowieść!

Fajna, letnia opowieść!

Jak zawsze książki z Jeżycjady są pełne ciepła i rodzinnej miłości. Czytając tę serię czuję się jakbym była częścią sagi Borejków. Nie jest to może moja ulubiona część, ale jednak jedna z najlepszych.
Historia dzieje się na wsi w wakacje. Główna bohaterka to Dorota, wrażliwa, pracowita i wesoła nastolatka. Bardzo dobrze wykreowana bohaterka. Jak zawsze zaskoczyły mnie zwroty akcji i perypetie postaci.
Polecam

Ledwo ją zmęczyłam...

Ledwo ją zmęczyłam...

Na półkach: , , , ,

To na pewno nie jest moja ulubiona część Jeżycjady (ulubionej). Oczywiście symaptię budzi Dorota Rumianek, ale poza tym jak na moje potrzeby świat tu jednak jest zbyt czarno-biały. No i brakuje Roosevelta 5, a człowiek mieszkający w mieście (ja) czuje irracjonalne wyrzuty sumienia, że nie pakuje od razu walizki i nie wyprowadza się na wieś.

Gabrysia i Ida rosły, dojrzewały a teraz starzeją się razem ze mną. Jak tu ich nie kochać?

3 250
    1 087