Wnuczka do orzechów

Małgorzata Musierowicz Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Jeżycjada (tom 20) literatura piękna
Akapit Press
Jeżycjada Borejko Borejkowie Poznań
Jeżycjada (tom 20)
literatura piękna
Jeżycjada Borejko Borejkowie Poznań
1924 ocen 264 opinii

1924 ocen

Nieźle się uśmiałam, choć nie jestem już nastolatką. Doskonale opisane perypetie dzieciaków wchodzących nieśmiało w dorosłe życie. Rodzinne wakacje na wsi, umiejętność znalezienia swojego miejsca w rodzinie i szacunek dla innych. Niezła dawka nauki o miłości opisana z humorem i wpleciona między codzienne życie na wsi, a ponadto świetne opisy przyrody. Można poczuć się jak...

Lepsza niż McDusia, ale moim zdaniem i tak nie dorównuje już początkowym tomom.

Józinek to mój bohater!!!!

Super książka, ciekawa nowa postać i humor typowy dla serii.
Polecam. :)

Dawno sie tak nie usmialam i nie czekalam do memtu kiedy dalej bede mogla kontynuowac czytanie. Idealna na smutne momenty w zyciu,

Cudowna, pełna ciepła rodzinnego lektura. Idealna na długie, zimne wieczory.

„Wnuczka do orzechów” skupia się na relacjach czterech osób: Józefa, Ignacego, tytułowej Doroty oraz Idy. Akcja przenosi się z Poznania do malowniczej wsi w okolicach Kostrzyna. Głównym transportem staje się koń z bryczką, głównym miejscem spotkań — sklep „u Krysi”, główną drogą powiadomień — e-maile.

Jak zwykle było sielsko i swojsko, nawet jeszcze bardziej. Pojawił się...

Pierwsza od dłuższego czasu, powieść z cyklu "Jeżycjada" przeczytana przeze mnie z zainteresowaniem. Napisana bez zadęcia i moralizowania. Nawet flegmatyczny Ignacy Grzegorz Stryba mnie nie irytował.

Jeden wieczór, jedna książka Musierowicz. Od dziecka czytane i wciąż Musierowicz w formie. Doceniam bardzo jej obecność i regularnie wydawane książki. Borejkowie to rodzina, która nie chcę by kiedykolwiek odeszła :)

No piękna.

Jedna z moich najulubieńszych nowych części Jeżycjady, może dzięki temu, że pojawia się zupełnie nowa postać, nie związana do tej pory z rodziną Borejków – Dorota Rumianek, a Ida pokazuje swoje nowe „urlopowe” oblicze, może dzięki temu, że jesteśmy daleko od miasta i widzimy rodzinę Borejków w wersji wakacyjnej, w mniejszym zabieganiu, a może dlatego, że tajemnica...

Dyskusje

2 831