Satysfakcja - Historia zespołu The Rolling Stones

Daniel Wyszogrodzki Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie Seria: Biografie Niezwykłe biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Łódzkie
muzyka rolling stones biografia rock
biografia, autobiografia, pamiętnik
Biografie Niezwykłe
muzyka rolling stones biografia rock

zespol sam w sobie fajniutki, jednak poziom reprezentowany przez autora pozostawia wiele do zyczenia. mam nadzieje, ze z jeszcze wieksza doza krytycyzmu ocenia swoja watpliwa meskosc, nizli poziom atrakcyjnosci biustu pani Jagger (-;

Jedna z pierwszych biografii rock bandu ze ścisłego topu jakie miałem okazję przeczytać 30 lat temu. Książka świetna, super napisana, pełna przygód i zwrotów akcji. Do dziś pamiętam drzewo w wannie, i zespołowego lekarza w prywatnym samolocie, który też się załapał, ale na co się załapał... nie napiszę :) Warto przeczytać. Polecam.

jedna z lepszych pozycji książkowych na temat zespołu

Świetnie napisana książka przedstawiająca początki i rozwój kariery The Rolling Stones. Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika ich muzyki.

Wydana w 1989 roku biografia The Rolling Stones „Satysfakcja” pióra dziennikarza i tłumacza Daniela Wyszogrodzkiego doczekała się wielu wznowień i uznawana jest za kultową. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana Stonesów.

Myślę, że pierwsze, na co zwraca się uwagę podczas czytania to język. Doskonale widać, że książka napisana była 30 lat temu. To jest dość grzecznie...

1900

Autor musiał być wielkim fanem Stonesów. Ja do wielkich fanów nie należę i książka nie przyniosła mi spodziewanej Satisfaction.

Zawsze wolałem słuchać muzyki niż o niej, czy o jej wykonawcach czytać. The Rolling Stones, to mój rockowy numer jeden dlatego też zrobiłem wyjątek. Co prawda miałem dziewiętnaście lat czytając książkę Wyszogrodzkiego, ale do dziś pamiętam, że facet, który tak jak ja, uwielbia ich muzykę nie był bezkrytyczny w stosunku do muzyków. Książka jest ciekawa, łatwa w odbiorze i...

Szkoda, że cała książka nie jest napisana tak ciekawie jak jej pierwsza połowa i posłowie (nie pomijajcie go, warto!) - byłabym wtedy skłonna dać jej nawet do dziewięciu gwiazdek i miejsce w "ulubionych". Chwilami nie podobała mi się stronniczość autora, kiedy oceniał inne zespoły, w końcu jest to książka o Stonesach. Z drugiej strony jest napisana niesamowicie...

• Muzyka
  • 2020