Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów

Okładka książki Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów Kevin Mitnick, William L. Simon
Okładka książki Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszechczasów
Kevin MitnickWilliam L. Simon Wydawnictwo: Pascal biografia, autobiografia, pamiętnik
Ghost in the Wires: My Adventures as the World's Most Wanted Hacker
Pascal
2012-11-07
2012-11-07
9788376420561
Tomasz Macios, Andrzej Zakrzewski
biografia haker

Okładka książki Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów Kevin Mitnick, William L. Simon, Steve Wozniak
Duch w sieci. ... Kevin Mitnick, Will...
Okładka książki Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów Kevin Mitnick, Robert Vamosi
Niewidzialny w... Kevin Mitnick, Robe...
Okładka książki Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła Kevin Mitnick, William L. Simon
Sztuka podstęp... Kevin Mitnick, Will...
Okładka książki Sztuka infiltracji, czyli jak włamywać się do sieci komputerowych Kevin Mitnick, William L. Simon
Sztuka infiltr... Kevin Mitnick, Will...

Świetnie się czyta,, nawet pomimo tego, że jest to trochę jak oglądanie odcinka Columbo - wiadomo jak się skończy, ale droga do finału wciąga.
Historia opisana jest przystępnie i dość lekko, przy tym w sposób który nie powinien zniechęcić ani osób obeznanych w tematach hackingu/phreakingu/komputerów, ani zupełnych laików.
Samo wydanie ze sporą ilością przypisów przydatnych dla osób mniej obytych z amerykańską kulturą + rzuciło się w oczy kilka literówek, ale nic strasznego.

Samo wydanie ze sporą ilością przypisów...

Interesująca historia przygody z hackowaniem Kevina Mitnicka.

Autorzy nie przytłaczają czytelnika skomplikowanym słownictwem, lecz stworzyli utwór przystępny dla ludzi nieznajomionych z tematem informatyki czy telekomunikacji.

Sama historia przedstawiona jest chronologicznie w formie podsumowania najważniejszych rzeczy z życia hackera.

Interesująca historia przygody z hackowaniem Kevina Mitnicka.

Otwórz Drzwi Do Tajemnic Świata Hakerów! Poznaj "Ducha w Sieci" - Autobiografię Najbardziej Poszukiwanego Haker Wszech Czasów! 🔓

Czy wyobrażałeś sobie kiedykolwiek, jak to jest stać się "Duchem w Sieci"? Teraz masz szansę wejść w mroczny świat cyberbezpieczeństwa i hakerstwa w tej fascynującej autobiografii - "Duch w Sieci".

📚 Niezwykła Historia: To nie tylko zwykła książka - to podróż przez życie człowieka, który odkrył tajemnice najnowszej technologii i wykorzystał je do własnych celów.

💻 Wirtualne Przygody: Dowiedz się, jak autor odkrywał świat komputerów i internetu od podstaw, a potem pogrążał się w tajemnicach cyfrowego świata.

🕵️‍♂️ Haker na Czele Listy: Przeżyj razem z autorem chwile adrenaliny i napięcia, kiedy stawał się jednym z najbardziej poszukiwanych hakerów wszech czasów.

🔐 Rozkrywanie Tajemnic: Duch w Sieci odsłania przed tobą kulisy ataków, penetracji i wykradania danych. Poznaj metodologię, jaką stosował, by przeniknąć nawet najtrudniejsze zabezpieczenia.

🌐 Cyberbezpieczeństwo W Ogniu: Ta książka to opowieść o rozgrywkach między hakerami a instytucjami. Jak autor unikał schwytania i jakie były konsekwencje jego działalności?

🎭 Osobista Strona: Odkryj, jak autor godził swoje dwie tożsamości - tę w rzeczywistości i tę, którą tworzył w sieci. Jakie wyzwania i dylematy towarzyszyły mu na tej drodze?

🌌 Wnikliwa Analiza: "Duch w Sieci" to nie tylko opowieść o hakerstwie, to również refleksja na temat etyki, prywatności i roli technologii w naszym życiu.

🧩 Zagadka Bez Rozwiązania: Czy jesteś gotowy na zanurzenie się w świat tajemniczych kodów i ukrytych sieci? "Duch w Sieci" to wyjątkowa okazja, by zrozumieć, co napędzało autora do poszukiwania niewidzialnych dróg w sieci. 📚💻 #DuchwSieci #Haker #Autobiografia #Cyberprzygody

📚 Niezwykła Historia: To nie tylko zwykła...

🔐 "Duch w sieci. Autobiografia" to niezwykła opowieść życia Kevina Mitnicka - największego haker świata! 💻 Przemierzając kolejne strony tej książki, przeniesiesz się w świat klasycznego thrilleru i powieści szpiegowskiej, pełnego intrygi i napięcia. To prawdziwa historia zaskakujących zwrotów akcji, która oczaruje Cię od pierwszej do ostatniej strony.

🔍 Poznasz skomplikowane dzieciństwo Mitnicka, który od najmłodszych lat wykazywał niezwykłą ciekawość i talent do hakowania. Razem z nim odkryjesz fascynujący świat włamań do systemów telefonicznych, a później międzynarodowych systemów komputerowych największych korporacji, w tym FBI! 💰

🌐 Po odbyciu kary w więzieniu federalnym, Kevin Mitnick przejmuje kontrolę nad swoim życiem i staje się ekspertem w dziedzinie zabezpieczeń. Dziś pracuje dla największych firm świata jako konsultant, a w "Duchu w sieci" przekazuje nam swoją poruszającą historię. Przypomina, że jego motywacją nie były osobiste korzyści, a pasja i ciekawość świata, której nigdy nie stracił. 🌟

🕵️‍♂️ Śledź przygody Kevina Mitnicka, który prowadził nieustanny wyścig z tajnymi służbami, zwodząc je i manewrując między zabezpieczeniami. "Zabawa w kotka i myszkę" trwała latami, a jego zdolności były zaskakujące! 🐾

📚 Jeśli interesuje Cię tematyka hackingu, cyberprzestrzeni i opowieści z życia hakerów, "Duch w sieci. Autobiografia" to lektura obowiązkowa! 📖 Odkryj ten niezwykły świat w fascynującym stylu opowiedzianym przez samego bohatera historii. 💻🕵️‍♀️ #DuchWSieci #Autobiografia #KevinMitnick #Haker #Cyberprzestrzeń #Thriller #PowieśćSzpiegowska #Napięcie #Intryga #ZaskakująceZwroty #Talent #Hakowanie #FBI #Konsultant #Zabezpieczenia #Pasja #Ciekawość #Przygoda #ZabawaWKotkaIMyszkę #Książka #Czytaj #Bestseller #InstagramKsiążkowy

🔍 Poznasz...

Świetna biografia geniusza, wręcz legendy, najbardziej znanego hakera - Kevina Mitnicka. Zawiera masę wiedzy i jest opisana w bardzo interesujący sposób, który wciąga od pierwszej strony. Nie sądziłam, że tak wiele jeszcze może mnie zaskoczyć. Przyznam, że w porównaniu do drugiej książki o Kevinie (Sztuka podstępu) tutaj mamy główne danie, a tam mieliśmy przystawkę jedynie. Jestem pod wrażeniem jak przebiegle można ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości oraz jak pomysłowo można internet wykorzystywać.

Film Takedown to jednak wielkie nieporozumienie, ale przyznam że zainspirował mnie do zainteresowania się Kevinem.
Tłumaczenie Marcina Machnika uważam za tragiczne (wszędzie "otwarł" zamiast otworzył argh!!!!).
Polecam osobom zainteresowanym bezpieczeństwem w internecie.
7.5/10

Dla mnie bomba! Brakuje mi tylko trochę o ostatnim pobycie w więzieniu.

Dla mnie bomba! Brakuje mi tylko trochę o ostatnim pobycie w więzieniu.

Bardzo ciekawa i wciągająca - momentami jednak pisana skomplikowanym językiem (dla ludzi nietechnicznych)

Mocno średnia.
Niemalże zapętlona historia osoby, która jak alkoholik co chwilę wraca do swojego nałogu i obrywa za to po głowie.

Dodatkowo momentami irytował mnie nadmiar szczegółów technicznych i wyciągów z plików, które nawet technicznym osobom nie zawsze coś mówią.
Jest to autobiografia, więc cała historia jest opowiadana s ograniczonej perspektywy jednej osoby, która co chwilę chce się wybielać
Na plus za to oceniam opisy wykorzystywanych sojcjotechnik, co potrafi fajnie uzmysłowić, że to człowiek jest najsłabszym ogniwem w kontekście bezpieczeństwa.

Jeśli kogoś interesują te klimaty to poleciłbym jednak dziążkę "Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę"

Mocno średnia.

Do sięgnięcia po książkę zaintrygował mnie opis i sama osoba autora. Kevin David Mitnick, znany też pod pseudonimem Condor - jeden z najbardziej znanych komputerowych włamywaczy. Za swoje przestępstwa został skazany na wieloletnie pozbawienie wolności. 15 lutego 1995 roku, przy pomocy dziennikarza komputerowego Johna Markoffa i Tsutomu Shimomury aresztowało go FBI.
"Duch w sieci" jest swoistą autobiografią, niestety bardzo wybiórczą. Mitnick opisuje wydarzenia, które miały zasadniczy wpływ na jego życie. Swobodnie przeskakuje od jednego do drugiego. I do tego stara się wybielić, cały czas podkreślając, że nie czerpał że swojej działalności żadnych korzyści materialnych. Opisuje swoje potyczki z agentami fedaralnymi i policją. Ale cała jego historia jest naprawdę bardzo ciekawa, zwłaszcza, że u nas informatyka na przełomie lat 80 i 90-tych była jeszcze w powijakach. Warto sięgnąć po książkę, mimo że jest pełna fachowego żargonu. Na szczęście trudniejsze terminy są wyjaśniane na bieżąco. Momentami nudziła ale momentami czytało się ją jak dobrą powieść sensacyjną. Ciekawa pozycja.

"Duch w...

Interesująca biografia najsłynniejszego hackera. Książka jest dość obszerna i zawiera sporo opisów systemów, które dla osób niezwiązanych z szeroko pojętych środowiskiem technologii, mogą być niezrozumiałe. Pomimo tego autor w ciekawy sposób opisuje swoją historię i pokazuje jak łatwo za pomocą odpowiednich socjotechnik, można zmanipulować drugiego człowieka.

• Biografie
  • Biografia

Kevin Mitnick Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów Zobacz więcej