Las Pafnucego tom 1

Klin
2012-01-01
2012-01-01

Okładka książki Widmo z Głogowego Wzgórza Edward Fenton, Zbigniew Piotrowski
Widmo z Głogow... Edward Fenton, Zbig...
Okładka książki Kuchnia pelna cudów Ewa Salamon, Maria Terlikowska
Kuchnia pelna ... Ewa Salamon, Maria ...
Okładka książki Trupy polskie Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Joanna Chmielewska, Jacek Dukaj, Artur Górski, Irek Grin, Rafał Grupiński, Marek Harny, Andrzej Pilipiuk, Maciej Piotr Prus, Sławomir Shuty, Marcin Świetlicki, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz
Trupy polskie Witold Bereś, Piotr...

Ciepła, proekologiczna, empatyczna, ale nie taka moralizatorska, tylko humorystyczna, czuć zadzior Joanny Chmielewskiej.

Kontynuacja 'Pafnucego" czyli dużo dobrej zabawy i nauki. To jedne z najlepszych pozycji gdzie poznajemy las, jego zależności współżycia a równocześnie przeżywamy przygody Pafnucego i jego rodziny. Polecam

Czytałam ją córkom. Chyba już ponad 10 lat temu. Pamiętam, że była bardzo zabawna. Taki humor typowy dla Joanny Chmielewskiej.

Tak szczerze bajki dla dzieci były jedynymi książkami Chmielewskiej, których moja Mama nie miała w domu. Kiedy podrosłam Mama zdecydowała się wpierw na zakup samego Pafnucego, a później również jego kontynuacji. Wspaniałe przygody, zwierzęta, przygody, otoczenie i ogólna kreacja całego świata są nie do opisania. Serdecznie polecam.

Mimo, że jest książka dla dzieci, a ja dzieckiem nie jestem już od dość dawno, to i tak przyjemnie mi się ją czytało. Bajeczka o bardzo mądrym misiu, która zaszczepia w dzieciach dobre wartości, szacunek dla lasu i ekologię.

Mam niezwykły sentyment do tej książki, ponieważ przeczytałam ją w wieku siedmiu lat, była to moja pierwsza 'dorosła' książka bez jako takich obrazków. Mam zamiar zabrać się za nią ponownie po tych ok. dziesięciu latach, bo naprawdę warto. Część fabuły do tej pory pamiętam. Wykreowany świat jest przyjazny i bardzo wciągający.

Chyba pierwsza część była lepsza. Książka trochę nierówna - miejscami bardzo śmieszna, miejscami lekko nudnawa. Ale generalnie - polecam do wspólnego czytania z dziećmi. Jednak lepiej zacząć od pierwszej części a potem dopiero czytać drugą. Raz, że w drugiej są odwołania do wydarzeń z pierwszej, dwa że pierwsza jest lepsza, więc przy dłużyznach w drugiej sympatia dla bohaterów, których zdążyliśmy polubić w pierwszej pozwala czytać dalej :). I muszę przyznać, ze każde takie znoszenie dłużyzn jest potem nagrodzone kolejnym śmiesznym momentem. A końcówka bardzo dobra, zwłaszcza sroka :D

Proekologiczna

Proekologiczna