Kulisy Kulinarnej Akademii

Okładka książki Kulisy Kulinarnej Akademii
Marek Brzeziński Wydawnictwo: Helion Seria: Editio kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Editio
Helion
2012-11-07
2012-11-07
Kulinarna akademia kuchnia francuska kulinaria

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Prywatna rewolucja

Link do recenzji

Marek Brzeziński to kultowy już redaktor Trójki. Entuzjaści tej dawnej stacji pamiętają go z nieszablonowych relacji z wyścigu Tour de France i cyklu audycji ze szkoły kulinarnej Le Cordone Bleu. Inspiracją do napisania tej książki, była niewątpliwie jego przygoda kulinarna z najbardziej szanowaną na świecie akademią kulinarną. Autor podróżuje z rozdziału na rozdział po...

Dla mnie za dużo o Francji, a za mało o francuskiej sztuce kulinarnej.

Napisana niezwykle lekkim, dowcipnym językiem wiecznego gawędziarza podróż przez stoły Francji, garnki i garnuszki Le Cordon Bleu, portret przyszłych kucharzy i kucharza z przypadku, którego do najlepszej akademii kulinarnej na świecie zagnały koleje losu. Bardzo przyjemna, ot na podwieczorek.

bardzo przyjemnie się czyta. ciekawa opowieść o kulinarnej Francji

,, 18 grudnia 2009 roku nadano ostatnią audycję w języku polskim na falach Radia France Internationale. Polska redakcja została zlikwidowana, co przypieczętowało koniec osiemdziesięcioletniej obecności języka polskiego na tej antenie. Marek Brzeziński poświęcił tej redakcji dwadzieścia jeden lat życia. Dzień wcześniej wygłosił ostatni wykład dla studentów Uniwersytetu...

• Chcę w prezencie
  • 2013