Fałszywa pamięć

2003-01-01
83-7311-648-6
Maciej Antosiewicz
thriller horror koontz autofobia

Książka, która na długo pozostała w mojej głowie. Pochłaniałam stronę za stroną, z mocno bijącym sercem, drżąc o życie bohaterów. Świetny, nieszablonowy pomysł na fabułę.
Dla mnie to najlepsze dzieło Koontza, z dotychczas przeczytanych.

Genialny thriller psychologiczny, gorąco polecam!

Bardzo dobra 👍

Lubię Koontza i autor jest dla mnie znakiem jakości. "Fałszywa Pamięć" to niesamowicie rozwleczona, przegadana, niepotrzebnie taplająca się w psychoanalizie bohaterów powieść. Magii Kontza, jego poczucia niesamowitości zero. Nudne czytanie, wręcz piłowanie tekstu i nijak ta książka nie wciąga. Szkoda czasu niestety.

Po 3 letniej przerwie wracam do Deana Koontza. Po ostatniej książce "Anioł Stróż" postanowiłam trochę od niego odpocząć.

"Fałszywa pamięć" to dobra książka. Choć czasem opisy przydługie, to jednak, jestem na "Tak" :)
Mimo, że w połowie książki wiadomo już kto i co :) to ciekawość jakie będzie zakończenie nie ulotniła mi się ;)

Książka jest straszna. I nie tak śmiesznie straszna, bo ciemne moce działają, demony czy inne zombi się snują w nocnej mgle czy wyskakują spod łóżka. Książka jest straszna bo przeraża koszmarem jaki przeżywają jej bohaterowie. Oni mają chore umysły, oni się bronią przed szaleństwem. Walczą sami ze sobą, walczą, by im uwierzono. Są też ludzie, którzy kochają tych psychicznie...

Pewna użytkowniczka LC o nicku Nozomi napisała niegdyś pod inną książką Deana, że nie ma nic gorszego niż "babskie gadanie" w wykonaniu Koontza. Jakże wielką miała rację...
W momencie gdy narrator przeskakuje na Martie/Susan, to aktywuje mi automatyczne ziewanie. Chłop nie zna umiaru. Poświęcił mnóstwo czasu na dokładny opis tego, co Martie niszczyła w napadzie chorobowego...

Martie żyje w swoim świecie obowiązków i przyjemności. Na codzień cierpi na autofobię czyli strach przed samym sobą.
Będąc pacjentką psychiatry dr. Marka Achirmana pragnie wyjść ze swojej choroby. Zarówno ona jak i jej przyjaciółka Susan
nie są świadomi, w którą stronę idzie terapia. Na szczęście mąż Martie - Dusty podczas jednej z wizyt u dr. Achirmana zaczyna
czytać...

Ksiazka ok, ale troche za bardzo rozpisana.

Na półkach: , , , , , ,

Książka ogromie mi się podobała. Nie żałuję czasu. Fascynująca, przerażająca, wciągająca, pięknie napisana. Nie mam się do czego przyczepić. Majstersztyk literacki. Jest to jeden z wyraźnych kandydatów do podsumowania roku, a mamy dopiero lipiec. Zepchnął tym samym z tronu "Pieczarę Gromów". Nie mam słów. Bardzo, bardzo, bardzo Wam polecam. Bomba.

Bardzo miło mi było wrócić po latach do tego autora. Wciąż pamiętam pierwszą książkę Koontza czytaną na plaży we Władysławowie na samym początku lat 90. Ech, czas leci jak szalony... "Fałszywą pamięć" w formie audioboooka słuchało mi się przyjemnie, pomysł na fabułę frapujący, a styl autora nie do podrobienia - trochę humoru, sporo porównań, ciut wodolejstwa😉, bardzo z...

Dyskusje

• Dean Koontz