Jesień na ulicy Czereśniowej

Rotraut Susanne Berner Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Ulica Czereśniowa interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Herbst-Wimmelbuch
Dwie Siostry
książka obrazkowa jesień picture book
Herbst-Wimmelbuch
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Ulica Czereśniowa
książka obrazkowa jesień picture book

Choć ilustracje niespecjalnie mi się podobają, muszę przyznać, że idea książki do mnie trafia. autorka przedstawia ciekawą historię w formie obrazków. Chętnie sięgnę po kolejne części z moim maluchem.

Uwielbiam Jesień na ulicy Czereśniowej. Z resztą wszystkie części są niezwykłe. Polecam :)

Ahhh.... jesień, spadają liście, w sprzedaży już nie truskawki, tylko gruszki, grzyby i orzechy, a gdzie jest papuga Pola? I po co Zenon i Hanna pakują na wózek taaaaaką wielką dynię? I jeszcze otwarcie przedszkola i parada lampionów! Kolejna pora roku na ulicy Czereśniowej, te same miejsca, inne wydarzenia, ale dalej tak samo ciekawie :) Polecamy

Wszystko pięknie, ale po co te papierosy? Jeśli szukasz podobnej książki bez reklamy papierosów w środku to polecam np. "Rok w lesie" Emilii Dziubak lub "Automoto' Stefana Seidela.
W skutek przebywania dziecka z osobami palącymi następuje jego oswajanie się z papierosami, co znacząco zwiększa ryzyko, że samo kiedyś sięgnie po papierosa! Większość współczesnych rodziców...

Jedna z naszych pierwszych książek. Można rzec, że moja córa wychowała się na Ulicy Czereśniowej. Pomysł prosty, a mimo to w książce (całej serii) znajdziemy różnorodnych bohaterów, ich - często zaskakujące - perypetie oraz poznamy związki przyczynowo- skutkowe zmieniającego się otoczenia przez wszystkie pory roku.

My uwielbiamy książki obrazkowe, a seria Czereśniowa bardzo nam się spodobała. Czasami opowiedziana z żartem i dużą dawką humoru, a tutaj cała nasza recenzja https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/15/jesien-na-ulicy-czeresniowej/

Córka uwielbia całą serię, ciągle do niej wraca.

Cała seria to arcydzieło! Wszystkie części są bardzo dobre, bez wyjątku. (Dobrze zacząć od zimy, żeby było po kolei). Książka bez opisów, tylko z tyłu na okładce krótkie informacje o kilku wybranych bohaterów. Synek uwielbia tę serię - maglujemy od kilku miesięcy (obecnie 2,5 r.ż.). Co chwila odnajdujemy w książkach jakiś nowy szczegół i historię, której wcześniej nie...

Lato z tej serii zrobiło w domu większą furorę i jest oglądane częściej i z większym zainteresowaniem, może kolejność pojawiania się w domu ma znaczenie. Pozycja ciekawa, ilustracje ładne, format duży, trwałość książki bardzo dobra.

Czytałyśmy wszystkie, cztery książki jednocześnie i zabawa była przednia. Porównywałyśmy jak w poszczególnych porach roku i konkretnych sytuacjach (stronach) zmieniały się różne rzeczy. I wierzcie mi, wiele można się od dzieci nauczyć. Czasem wprost czułam się przez własne, kilkuletnie dziecko zawstydzona. Tak czy inaczej ciesze się, że te książki wpadły w nasze ręce.

Dyskusje

• Dla dzieci