Zdejmowanie klątw i uroków

Okładka książki Zdejmowanie klątw i uroków Mirosław Winczewski
Okładka książki Zdejmowanie klątw i uroków
Mirosław Winczewski Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2005-01-01
2005-01-01
83-7377-182-4
magia uroki klątwy

Jako osoba doświadczona w praktyczną stronę duchowości oraz ezoteryki, nie polecam tej książki. Jeżeli ktoś ma zamiar dowiedzieć się podstaw to jest to książka dla Ciebie. Odradzam używania zaklęć czy innych rytuałów. Zawierają negatywne intencje. Kontakt z autorem jest niemożliwy bo... właśnie, czy Mirosław Winczewski istnieje?
Jest słowniczek z pojęciami, ale zabrakło zdecydowanie najważniejszych informacji dotyczących pochodzenia i właściwości bogów, duchów i innych, aby wiedzieć do jakiej siły bądź od jakiej siły czerpiemy energię czy wysyłamy intencje. Jest to nieduposzczalne.

Jest słowniczek z pojęciami, ale zabrakło...

Książka „ Zdejmowanie klątw i uroków” jest pozycją, która w pewnej części przybliża nam zjawiska, które na ogół kojarzą się z bajkami, baśniami lub literaturą fantasty. Jednak magia jest czymś realnym, czymś, co może zarówno pomóc jak i zaszkodzić.

M. Wilczewski w książce powoli wprowadza czytelnika w tajniki magii. Opisuje medytację, która jest bardzo ważna dla ciała i umysłu. Przedstawia fazy księżyca i jego wpływ na poszczególne rytuały, przekazuje połączenie kolorów, dni tygodnia i planet. Jednak najważniejszym elementem jest świeca i jej płomień.
Nie zawsze rytuał może być odprawiany, a dlaczego? Odpowiedz jest w książce.

Magia nie polega na wypowiedzeniu słowa „czary-mary” i już. Jest bardziej skomplikowana i czasochłonna niż mogłoby się wydawać.
Do odprawiania rytuałów potrzebne są odpowiednie „przedmioty rytualne”. Jakie i do czego służą także znajduje się w jednym z pod-rozdziałów.
Bardzo ważne są także modlitwy (zaklęcia). Kilka z nich znajduje się w opisach rytuałów.

Bardzo ciekawy jest temat poświęcony amuletom i ich poświęceniu. Bez odpowiednich zabiegów nie mogą spełniać swojej funkcji. Kilka z nich jest opisanych.
Mnie jednak najbardziej zaciekawiły dwa tematy, czyli Egzorcyzm – wypędzenie demona, oraz Voodoo – czarna magia, która naprawdę potrafi być zła. Bardzo szkoda, że autor nie poświęcił więcej miejsca tym zagadnieniom. Bardzo interesujące wątki.

Oczywiście w książce znajdują się rytuały, które zdejmują uroki i klątwy. Czasem są one rzucone na przedmiot, człowieka, a czasem, co gorsze, są wymysłem ludzi i nawet magia nie pomoże.
Wracając do tego tematu, autor opisał kilka przypadków – zresztą bardzo ciekawych – dotyczących „wmówienia” sobie klątwy...

Na końcu książki znajduje się słowniczek, jest bardzo przydatną pozycją, dla osób, które dopiero poznają tą dziedzinę.

Książka jest bardzo ciekawą pozycją, ale dla osób, które interesują się magią, czarami, wierzą w jej istnienie i potrafią przestrzegać jej praw. W książce jest poruszonych wiele istotnych wątków, a nie tylko opisane tzw. zaklęcia. Autor także przestrzega i daje wskazówki, co należy robić, a czego unikać, jak np. gaszenie świecy przez „zdmuchiwanie”

• Ezoteryka, Rozwoj duchowy🔮🕉☯️
  • Posiadam książkę

Dodaj cytat z książki Zdejmowanie klątw i uroków