Jeśli tylko zechcę; Pawie oczko

Elżbieta Safarzyńska Wydawnictwo: Printex inne
Printex
inne
2012-01-01

Pierwsze opowiadanie dużo lepsze od drugiego, jednak oba się przyjemnie czyta. :)

Zdecydowanie nie w moim stylu. Dla mnie ta książka jest kompletną katastrofą. :(

Elżbieta Safarzyńska napisała dwie ciekawe historie dla młodzieży. "Jeśli tylko zechcę" i "Pawie oczko" zebrano w jedną książkę. Należy ona do serii "Sprawy nastolatków".

Bohaterami są Blanka i Szymon. Na pierwszy rzut oka życie dziewczyny może wydawać się bajką: jest popularna i lubiana,...

"A przecież ja chciałam tylko być sobą. Sobą, a nie marionetką szarpaną przez tysiąc sznureczków... Chciałam być sobą, czyli trochę zwariowaną, radosną dziewczyną, która co prawda zawsze pchała się w kłopoty, ale była też na tyle inteligentna, żeby wiedzieć, co w życiu jest najważniejsze. A przynajmniej, wydawało mi się, że wiem..."

Blanka jest inteligentną, wesołą...

Książka ,,Jeśli tylko zechce" jest b. dobra..
Długo rozwija się akcja , więc początek dla mnie nie tak dobry..
Ale końcówka jest piękna..
Polecam!
,,Pawie Oczko" jest typem książki o młodej dziewczynie która ma problemy , fałszywą przyjaciółkę ...Końcówka jest dobraa..
Lecz historia o pawim oczku jest wspaniała , że ono daję pecha w miłości.

Czytałam lepsze, ale nie najgorsza ;)

• 2016
  • Biblioteka