Prawdziwy cud

Okładka książki Prawdziwy cud Nicholas Sparks
Okładka książki Prawdziwy cud
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Cykl: Prawdziwy cud (tom 1) literatura piękna
Prawdziwy cud (tom 1)
True Believer
Albatros
2008-01-01
2008-01-01
978-83-7359-325-1
Elżbieta Zychowicz

Książka nudna i przewidywalna, dla mnie chyba najsłabsza tego autora.

Książka nudna i przewidywalna, dla mnie chyba najsłabsza tego autora.

Nie była szczególnie porywająca, ale przyjemnie się czytało. Sparks o dziwo lekko odszedł tutaj od swojego schematu, który znam. Dla fanów Sparksa fajnie, ale raczej ktoś inny może nie przebrnąć przez tę książkę, chyba że interesuje się małymi miasteczkami w Stanach Zjednoczonych.

Nigdy bym nie przypuszczała, że o książce Sparksa powiem "nudna ". Niestety przy tej pozycji tak było. Przewidywalna, banalna i okropnie nużąca. Bohaterowie nijacy, a jeśli chodzi o fabułę to niewiele się tu dzieje.

No niestety - klasyczne, banalne do bólu czytadło.
Absolutnie żadnej głębi.

No niestety - klasyczne, banalne do bólu czytadło.
Absolutnie żadnej głębi.

Cuda to jest to o czym uwielbiam czytać, słuchać i przede wszystkim je przeżywac. Polecam

Uwielbiam autora, znam jego możliwości, nie raz popłakałam się podczas czytania jego ksiazek. Emocje w jego książkach aż buzują. Niestety nie tutaj. Ta książka jest nudna jak flaki z olejem. Nic się tutaj nie dzieje. Cała historia jakaś taka nijaka. Szkoda.

Książka "Prawdziwy Cud" to kolejne literackie dzieło Nicolasa Sparksa, którego powieści niejednokrotnie trafiają prosto do serc czytelników na całym świecie. Jego unikatowy i przyjemny styl pisania po raz kolejny udowadnia, że Sparks zasługuje na miano jednego z najbardziej uzdolnionych współczesnych pisarzy romansów.

Akcja "Prawdziwego Cudu" skupia się na Jeremy'm Marshu, dziennikarzu śledczym specjalizującym się w demaskowaniu oszustów oraz zjawisk nadprzyrodzonych. Jeremy to sceptyk, dla którego fakt jest ważniejszy niż mit. Gdy decyduje się przyjąć wyzwanie i przyjeżdża do Boone Creek, nie spodziewa się, że jego życie odmieni się na zawsze. Miejscowy cmentarz skrywa tajemnicę - duchy dawnych niewolników, które pojawiają się w postaci błękitnych światełek, tańczących wśród mgły.

Podczas swojego śledztwa Jeremy poznaje prześliczną bibliotekarkę, Lexie Darnell. To spotkanie, a także magia małego miasteczka Boone Creek, zmieniają jego postrzeganie rzeczywistości, dając mu szansę doświadczyć czegoś, co można by nazwać prawdziwym cudem.

Nicolas Sparks zręcznie prowadzi czytelnika przez zawirowania losu głównego bohatera, ukazując skomplikowane relacje międzyludzkie oraz wpływ nadprzyrodzonych zjawisk na codzienne życie mieszkańców miasteczka. Jego powieść jest jednocześnie porywająca i wzruszająca, stanowiąc doskonałą mieszankę romansu i tajemnicy.

"Prawdziwy Cud" to literacka podróż pełna napięcia, emocji i uczucia. Nicolas Sparks raz jeszcze udowodnił, że jest mistrzem w opowiadaniu historii, które zapadają w pamięć na długo. Moja ocena: 8/10.

Akcja "Prawdziwego Cudu" skupia się na Jeremy'm Marshu,...

To najmniej porywająca lektura Sparksa którą miałam przyjemność czytać. Historia mocno infantylna, do przewidzenia, bohaterowie pozbawieni ciekawości, złożoności raczej typowy dziennikarz z wielkiego miasta po rozwodzie jak i wspaniała 31 latka mega inteligentna kochająca pracę w bibliotece trudna do zdobycia.... trochę to proste. Czekałam do ostatnich stron powieści na jakiś zaskakujący zwrot akcji do którego autor ma istny talent ale się zawiodłam.

Książkę czytało się naprawdę dobrze, szybko i przyjemnie. Nie była to jednak zachwycająca lektura – przede wszystkim ze względu na jedną z głównych bohaterek – Lexie.

Spodziewałam się przyjemnego romansidła w wydaniu pana Sparksa, w końcu wychodziło mu to zawsze znakomicie. A tutaj? Dostajemy irytującą laskę, która ciągle narzeka, jest smutna, rzuca kąśliwe uwagi i generalnie od siebie odpycha. Co tak naprawdę główny bohater w niej dostrzegł przez ten krótki czas? Hm, nie wiem, mnie strasznie denerwowała, nie wczułam się jakoś w tę jej rzekomą głębię i wyjątkowość. No może była po prostu bardzo ładna i zgrabna…

Tak więc gdybym kiedyś pokusiła się o zrobienie listy najbardziej irytujących bohaterów literackich, myślę, że Lexie zajęłaby dość wysokie miejsce.

Mimo wszystko, jeśli ktoś nie jest aż tak czepialski jak ja, idealna lektura na szybki i relaksujący weekend.

Jak dla mnie ta ksiażka jest strasznie ,,ciężka,, przez co przeczytanie jej zajeło mi około 2 tygodnie przy czym nawet miałam chwilowy zastój czytelniczy . Historia zaczeła mi się podobać dopiero pod koniec. Więc no średnio polecam

• Nicholas Sparks