Pamiętnik Świętego Mikołaja

literatura dziecięca
978-83-7708-406-9
Anna Zdziemborska
Święty Mikołaj

Wydawać by się mogło, że Święty Mikołaj ma łatwe życie, ale to nic więcej niż tylko przypuszczenia. Teraz, by poznać nawyki naszego Świętego, on i jego ekipa Tannenbaum, przekazali w ręce ludzi, prywatny dziennik Mikołaja, z którego dowiemy się, z czym musi on sobie radzić, a także jak spędza inne dni w roku. Decyzje, próby, znoje, poprawianie humorów elfów, znoszenie...

Książka na pozór wydaje się dziecinna. Jednak naprawdę nadaje się również dla dorosłych. Jest tam wszystko co posiada zwykły pamiętnik: szybkie zapiski, myśli, terminy. Zachwyciła mnie pod względem graficznym, np. małe rysunki, odciski kubka z kawą, różne ulotki itp. Ta książka to rok z życia św. Mikołaja i uważam, że warto go poznać ;)

Kiedy kupowałam tę książkę, z myślą o prezencie dla chrześniaka,myślałam,że to opowiastka dla dzieci.Okładka na to wskazywała,bo Mikołaj jak się patrzy,a i opis z tyłu okładki bardzo ogólny. I tu niespodzianka,bo nie wiedziałam,że może zadziwić i zachwycić osobę dorosłą.Pod względem graficznym super,opatrzona mnogością detali,co dodatkowo potęguje mój zachwyt.

Otwierając...

• Pod wpływem magii świąt ;)
  • 2013
  • Posiadam - nie przeczytane