Makbet

Okładka książki Makbet
Wiliam Szekspir Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie Seria: Biblioteka Lektur Szkolnych utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Biblioteka Lektur Szkolnych
Macbeth
Wydawnictwo Łódzkie
1974-01-01
1974-01-01
Józef Paszkowski

więcej Więcej

Tuż obok "Hamleta" moja ulubiona powieść Szekspira i zdecydowanie jedna z najlepszych lektur obowiązujących w szkole. Klimat całego dramatu, język, atmosfera mroku, czarów, przepowiedni, fatum, przedstawienie obłędu głównej bohaterki, jej nieustępliwości w dążeniu do celu, władzy... to wszystko fascynuje i sprawia, że czytanie tego dzieła staje się jednocześnie jego...

Na półkach: , , , ,

Mój ulubiony Szekspir. Wspaniały, mroczny klimat, świetna kreacja postaci, prawdziwe cudo.

Fabuła jest wielowątkową i pełna zwrotów. Akcja naprawdę mnie zainteresowała. Sfera psychologiczna została świetnie przedstawiona. Powolne popadanie w szaleństwo, ciągłe wyrzuty sumienia, przewartościowanie oraz wewnętrzne rozterki. Najbardziej podobały mi się Czarownice i to jak oddziaływały na Makbeta. Jednak fascynuje mnie również sam Makbet oraz Lady Makbet.
Dramat ten...

mega sztos. Jak dotychczas jedna z lepszych, przeczytanych przeze mnie w całości, lektur.

Makbet całkiem, całkiem, trzeba brać pod uwagę że powstał w 16 wieku bodajże!

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

"Kłamstwo ma krótkie nogi"

Na półkach: , , , ,

Kurczaki, nawet nie wiem co powiedzieć :D
Nie tego się spodziewałam po słynnym "Makbecie" - nie wiem czego, ale na pewno nie tego!
O dziwo bardzo dobrze się czytało i historia też jest ciekawa więc mogę z czystym sumieniem zaliczyć ją do grona swoich ulubionych lektur :)

Po przemyśleniu, przeczytaniu tego dwa razy, obejrzeniu filmu i omówieniu tego dramatu, dochodzę do wniosku, że jest to coś dobrego, ale nie tak dobrego, żeby wyrwało mnie ze skarpetek. Sądzę jednak, że warto najpierw zapoznać się z omówieniem fabuły, a potem sięgać po sam dramat, bo można się w nim troszeczkę pogubić, co jest już chyba renomą Szekspira. Niemniej jednak...

Uważam,że „Makbet” jest ciekawą i interesującą książką. Podchodziłam do owej książki bardzo sceptycznie nastawiona,ale po kilku stronach zakochałam się w stylu pisania Shakespeare'a. Uważam, że tę książkę powinno się przeczytać i zapamiętać.

Bardzo dziwi mnie niska średnia ocena, bo uważam, że to jedna z najlepszych książek Szekspira. Jego komedie często nie są śmieszne współcześnie, a tragedie bywają nudne lub ciężkie, Makbet ma w sobie "to coś". Przede wszystkim coś się tam dzieje, poza tym są czarownice, które naprawdę ciekawie gotują... no i kwestia lady Makbet - pierwszej takiej kobiety w...

35 364
    4 153