Uwieść dżentelmena

Okładka książki Uwieść dżentelmena Nicole Byrd
Okładka książki Uwieść dżentelmena
Nicole Byrd Wydawnictwo: Amber Cykl: Siostry Applegate (tom 1) Seria: Love & Story literatura obyczajowa, romans
Siostry Applegate (tom 1)
Love & Story
Seducing sir Oliver
Amber
2012-01-01
2012-01-01
Beata Horosiewicz
romans

Uroczy romans. Nieco naiwny, lecz pełen ciepła i humoru. Bohaterowie których ciężko nie polubić, chociaż nie są to zbyt złożone postacie. Baardzo doceniam, że w końcu główny bohater nie jest turbo pewnym siebie uwodzicielem i niepoprawnym hulaką, tylko nieco nieśmiałym, czasem niezdarnym mężczyzną. W końcu romanse nie są wyłączną domeną ludzi pewnych siebie, a z takim bohaterem o wiele łatwiej się utożsamić :)
Lekkie czytadło, z którym spędziłam bardzo miły wieczór. Polecam!

Opisywana historia dość szybko mnie znudziła, a wątek romantyczny został kiepsko poprowadzony, bez wywołania większych emocji. Książkę udało mi się przeczytać do połowy, dalej nie dałam rady.

Miała być romans historyczny. Myślałam, że czegoś się dowiem z tej książki, jednak jedyną historyczną wzmianką bylo nazwisko Bonapartego użyte chyba tylko po to, żeby książka nie została nazwana Harlequin-em. Ktoś kto się naczytał Bronte i Austen będzie rozczarowany. Wątek kryminalny bardzo naciągnięty, a te zwierzęta... małpka i jakieś pantery które nie potrafią wspinać się po drzewach, za to "historycznym" pannom szło to całkiem nieźle. Nie wspominając o egzotycznym wężu trzymanym w stodole. W Anglii! Mój analityczny umysł tego nie przełknął. Co do tytułu... "Rozdziewiczyć pannę" byłoby bardziej trafione, bo Sir Olivera wcale uwodzić nie trzeba było. Książka dobra dla niespełnionych kobiet i do podpałki.

Wciągająca , trzymająca w napięciu . Polecam

Wciągająca , trzymająca w napięciu . Polecam

Właściwie miałam dać jej ocenę 3, ale mile zaskoczyła mnie końcowa przygoda na wsi czym wynagrodziła ponad połowę 'akcji', więc daję jej 4. Nie zaprzeczę, jest to lekki romans, nawet bardzo lekki, do przeczytania i zabawy. Jednak jest jedno 'ale', mianowicie język. Wybaczcie, że się przyczepię, ale irytował mnie styl opisywania bohaterów, ich przeżyć i myśli stosowany przez autorkę - bardzo prosty, niewyszukany, banalność zdań i czasem nieumiejętność ubrania w słowa/zdania zdarzeń naprawdę raziła. Niewykorzystany potencjał, pani Byrd wypada słabo chociażby przy Julie Ann Long. Lecz to tylko moja subiektywna opinia. Jeżeli ktoś szuka niewymagającej rozrywki, bardzo lekkiego romansu z małą nutką 'grozy' i 'zagadki' (celowo w cudzysłowach) oraz lubi czasem niezdarnych bohaterów i prosty język to jak najbardziej trafny wybór.

Juliana Applegate jest jedną z córek Johnnego, który ma skromny,podupadający majątek. Jego córki i kilkoro służących pomagają w utrzymaniu majątku.
Ich ojciec pragnie zapewnić im dobrą przyszłość. I wtedy właśnie pojawia się lord Gabriel Sinclair - jedyny syn Johna, a przyrodni brat sióstr. Po rozmowie, którą odbył z ojcem, postanawia wziąć jedną siostrę do Londynu, by wzięła udział w sezonie.
Wybór pada na Julianę - drugą córkę Johnnego. Juliana wraz z Gabrielem jedzie do Londynu. Tam niestety Psyche nie może jej przyjąć gdyż w domu panuje epidemia ospy.
Hrabina Sealey podejmuje się gościny Juliany. Tam Juliana spotyka Olivera Ramseya, chrześniaka hrabiny...
Intryga, groźby, próba morderstwa, niebezpieczeństwo to wszystko w tej książce znajdziecie.
* Oliver to słodki facet, trochę nieporadny, ale to ma swój urok :)Jeszcze nie spotkałam się, żeby w romansach mężczyzna zajmował się zwierzętami!
* Ostatnia gwiazdeczka. Pragnę nadmienić, że to nie jest pierwszy tom o siostrach Applegate, bo jest tu mowa o małżeństwie Lauryn, a więc to nie jest pierwszy tom, lecz drugi. Kolejność jest taka:
1) "Gorsząca obietnica" - Lauryn
2) "Uwieść dżentelmena" - Juliana
3) "Królowa skandalu" - Ofelia i Kordelia
4) "Zdradzona" - Madeline.
To wszystko ja tylko życzę miłej lektury. Sposób poznania się bohaterów bardzo nietypowy i uroczy zarazem.

super książka warto przeczytać !!!polecam :*

super książka warto przeczytać !!!polecam :*

Pierwszy tom cyklu "Siostry Applegate".
Juliana Applegate jest jedną z pięciu córek niezbyt zamożnego ziemianina. Matka jej umarła wiele lat, a ojciec uległ wypadkowi i porusza się na wózku inwalidzkim. Obowiązek opieki nad gospodarstwem spada więc na dwie najstarsze z sióstr: Medaline i Julianę. Niespodziewanie do majątku ich ojca przybywa przystojny młody dżentelmen, jak się okazuje ich przyrodni brat Gabriel Sinclair (owoc miłości ojca i żony pewnego markiza). Gabriel, z początku żywiący nienawiść do ojca za pozostawienie jego i jego siostry (również będącej owocem romansu) bez opieki, po rozmowie ze swym ojcem dowiaduje się o "okolicznościach łagodzących", co w jakiś sposób wywołuje w Gabrielu współczucie dla całej rodziny Applegatów, a w wyniku tegoż współczucia zabiera on Julianę do Londynu i tam pozostawia ją pod opieką dobrodusznej i życzliwej przyjaciółki, lady Sealey. U nowej opiekunki Juliany przebywa również chrześniak lady Sealey, baronet sir Oliver - przystojny zoolog, który w obecności pięknych kobiet zachowuje się jak słoń w składzie porcelany, do tego uroczo się rumieni i duka pojedyncze wyrazy. A panna Juliana wydaje mu się wręcz niewiarygodnie piękna, inteligenta, błyskotliwa i ... po prostu boska. Juliana i sir Oliver poznają się w dość niekonwencjonalnych okolicznościach: goniąc małą małpkę - obiekt badań Oliviera. I od razu między nimi zaiskrzyło.

Pierwszy tom cyklu "Siostry Applegate".

Na powieść Nicole Byrd „Uwieść dżentelmena” zwróciłam uwagę po przeczytaniu opisu, szczególnie zaciekawiła mnie postać głównego bohatera, który jest zoologiem. Jak na bohatera romansu historycznego sir Oliwer ma całkiem oryginalne zajęcie. Egzotyczni podopieczni sir Olivera niejednokrotnie zamieszają w spokojnym życiu dżentelmena, jego ciotki oraz ich uroczego gościa, panny Juliany Applegate.

Główną bohaterką powieści otwierającej cykl o miłosnych perypetiach sióstr Appelgate, jest dwudziestoczteroletnia córka zubożałego, chorego dżentelmena, który z trudem utrzymuje niewielki wiejski majątek. Pewnego dnia w domostwie Applegate’ów pojawia się lord Gabriel Sinclair, który okazuje się być synem Johna Applegate’a. Lord, choć do ojca przywiodła go wściekłość i pragnienie zemsty, ujrzawszy trudną sytuację materialną swych przyrodnich sióstr, postanawia jednej z nich zagwarantować posag oraz wprowadzić ją do towarzystwa. Wybór pada na Julianę. Kobieta ma stać się gościem w domu Lorda Gabriea i jego żony Psyche. Niestety okazuje się, że w domostwie Sinclair’ów panuje epidemia odry. Bohaterka zostaje „przygarnięta” przez przyjaciółkę brata i Psyche, lady Margery Sealey, u której bawi również jej chrześniak, pociągający i niezwykle nieśmiały sir Oliver Ramsey.

„Uwieść dżentelmena” to lekki i zabawny romans historyczny, lektura w sam raz na poprawienie sobie humoru. Gdzieś w tle pojawia się wątek kryminalny, jednak nie wnosi on żadnego napięcia i zaciekawienia. Największym plusem tej powieści jest humor i nieco niestandardowi bohaterowie. Rzadko zdarza się, by główny bohater męski był portretowany jako człowiek nieśmiały, który w obecności kobiet nabiera rumieńców zakłopotania, do sir Olivera idealnie pasują określenia: uroczy i nieporadny. Może Ramsey nie reprezentuje mojego ulubionego typu bohatera romansu historycznego – władczego, a zarazem niezwykle opiekuńczego macho – ale jego postać zdecydowanie wybija się ze schematu.

Powieść Nicole Byrd była bardzo przyjemnym umilaczem czasu, jednak nie jest to tytuł, który na długo zapada w pamięć. Humor w powieści był przedni, jednak wątek miłosny nie wywołał we mnie jakichś większych uczuć. Na tle całego mnóstwa romansów historycznych „Uwieść dżentelmena” uważam za powieść przeciętną – czerpałam przyjemności z jej czytania, ale nie wywarła ona na mnie takiego wrażenia, które pozwoliłoby mi pamiętać o tym tytule przez dłuższy czas.

Na koniec wspomnę jeszcze o pewnej ciekawostce. Seria „Siostry Applegate” łączy się z innym cyklem Nicole Byrd, a mianowicie z „Sagą rodziny Sinclair” – pierwszy tom tej serii „Ukochany kłamca” przedstawia losy Gabriela i Psyche.

Romans bardzo lekki i zabawny.

Romans bardzo lekki i zabawny.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans
  • Romans
  • Bbb

Dodaj cytat z książki Uwieść dżentelmena