Wariatki - Zygmunta Freuda przypadki kobiece

Remigiusz Ryziński Wydawnictwo: Europejskie Kolegium Edukacji publicystyka literacka, eseje
Europejskie Kolegium Edukacji
Europejskie Kolegium Edukacji
publicystyka literacka, eseje
2011-01-01

Książka trochę dziwna, jednak ciekawa. Sposób w jaki została napisana, samo podejście autora do Freuda - bardzo mi się podobał, ale w którymś momencie miałam wrażenie, że te przypadki są nadzwyczaj do siebie podobne, a wciąż nic nie wynika z leczenie. Zdecydowanie więcej ciekawych przypadków można przeczytać w innych książkach.
Ta książka zdecydowanie NIE jest dla ludzi,...

Studium życia Freuda, jego "najciekawszych" pacjentek, spojrzenie na przypadki zarówno pod względem nieaktualnej już dziś psychoanalizy freudowskiej, jak i z dużym szacunkiem i fascynacją dla autora. Remigiusz Ryziński przenosi nas w świat Wiednia przełomu XIX i XX wieku, pokazując jaką rolę odgrywała kobieta w tamtych czasach i jak rewolucyjny był sposób myślenia Freuda...

Dość specyficzna książka, jednakże przeczytałam ją do końca i sama się zastanawiam dlaczego?czy mnie zainteresowała?jest w niej coś ekscytującego a może sam Freud?

• Psychologia
  • Przeczytane 2017