Koniec pogoni za szczęściem

religia
978-83-923701-7-8
Magdalena Chojnacka
buddyzm zen duchowość

polecam te 20 zlociszy wydac na wyjscie do kina na dobry film, serio.
ksiazka nie wnosi absolutnie nic nowego do tematu, sklada sie glownie z lopatologicznych wyjasnien roznorakich metnych buddemow i niezbyt lotnych przemyslen autora, zawiera 0 (slownie: zero) jakichkolwiek przydatnych rad i cwiczen, nazwanie tego watpliwej jakosci dziela wstepem do zenu bedzie powaznym...

Polecam szczególnie tym, którzy gonią za szczęściem a szczęśliwi się nie czują.
Lubię wracać do tej ksiązki. Szczerość autora-psychiatry i psychoterapeuty jest tu bezcenna. O życiu, naszym cierpieniu-prawdziwie i pięknie. I wcale nie trzeba
praktykowac zen by zachwycic się tą książką. ,,Cierpienie jest życiem,,-szczęscie pojawia się wtedy, gdy przestajemy za nim szaleńczo...

zen odarty z otoczek. porównanie zen z psychoanalizą które prowadzi do wniosku że jedno od drugiego właściwie od siebie różni się tylko tym że w pierwszym przypadku analizy dokonujemy my sami a w drugim ktoś dla nas. książka o zen przeniesionym na zachód, jego bolączkach, trudnych początkach pierwszego pokolenia i sposobach dostosowania go do naszej kultury.

Na półkach: , , , ,

Książka o buddyzmie zen, napisana przez psychoanalityka i terapeutę, co daje niezwykle ciekawe spojrzenie na omawiane kwestie m.in. czym jest medytacja, czym jest jaźń, dlaczego tak naprawdę praktykujemy i gdzie możemy się zapędzić, jeśli w swojej praktyce nie spojrzymy trochę szerzej na siebie i świat. Książka szczera i pozbawiona onirycznych dziwactw.

• Buddyzm
  • 2015
  • Mam w domu
  • 11111111
  • Filo
  • Buddyzm/ZEN/medytacja
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Koniec pogoni za szczęściem