Zespół Aspergera. Jak z nim żyć. Jak pomagać. Jak prowadzić terapię.

Okładka książki Zespół Aspergera. Jak z nim żyć. Jak pomagać. Jak prowadzić terapię. Christine Preißmann
Christine Preißmann Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Psychotherapie und Beratung bei Menschen mit Asperger-Syndrom. Konzepte für eine erfolgreiche Behandlung aus Betroffenen- und Therapeutensicht
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7489-389-3
zespół aspergera autyzm psychoterapia

Książka pomocna dla wszystkich mających styczność z dorosłymi mającymi zespół Aspergera.
Autorka, sama posiadająca ZA, będąca lekarzem i terapeutą, bardzo ciekawie pisze o swoich odczuciach.
Książka w znacznym stopniu może pomóc osobom zainteresowanym problemem.

Książka w znacznym stopniu może pomóc osobom zainteresowanym problemem.

Książka ogółem zła nie jest, lecz przyznam, że nie dowiedziałam się z niej wielu nowych rzeczy. Niekiedy książka nuży.

Christine Preissmann jest nie tylko lekarzem i psychoterapeutą, ale przede wszystkim osobą z zespołem Aspergera. Jest to o tyle istotne, iż deficyty w nawiązywaniu relacji międzyludzkich oraz przeróżne aspekty tego zaburzenia omawia na podstawie osobistych doświadczeń.

U autorki zespół Aspergera zdiagnozowano dopiero w wieku 27 lat, co oznacza, iż wiele lat żyła w poczuciu niezrozumienia, często braku akceptacji i odrzucenia z powodu swojej "inności".

W swoich publikacjach (publikuje w czasopismach specjalistycznych, wygłasza wykłady na kongresach i sympozjach naukowych) pokazuje jak odmienne jest rozumienie często oczywistych spraw, jak inaczej mogą być interpretowane. Omawia również wybrane aspekty z zakresu psychoterapii oraz kładzie nacisk na zapewnienie osobom autystycznym zrozumienia, pewności i szacunku przejawiającego się chociażby w dostrzeżeniu ich indywidualnych potrzeb i daniu im szansy na samodzielność w decydowaniu o sobie celem odkrycia autentycznych i niepowtarzalnych potrzeb i pragnień.

Dzięki takim książkom jak ta, może wiele osób powstrzyma się przed formułowaniem krzywdzących opinii.
Generalnie książka jest bardzo dobrą pozycją dla wszystkich mających kontakt z osobami z ZA. Pozwala na lepsze zrozumienie takich osób i umożliwienie im życia w satysfakcjonujący dla nich sposób.

Książka ta jest dobrym źródłem informacji o Zespole Aspergera dla wszystkich, których interesuje to zaburzenie. Dobry poradnik dla rodziców dzieci u których stwierdzono lub podejrzewa się Zespół Aspergera. Książka ta jest idealna również dla nauczycieli i wychowawców. Polecam.

Szczerze powiedziawszy to książka zarówno nużąca, jak i intrygująca. Na pewno nie zaciekawi osób, które się tego typu chorobami nie interesują ani nie wiedzą na ich temat kompletnie nic. Dla większość może wydawać się przystępna i ciekawa, ale w większości nudna. Język może nie trudny, ale uporczywy i ciężko się czyta.

• Literatura niemiecka
  • 5-6 Nawet ciekawie
  • Zespół Aspergera
  • Autyzm, Asperger, Synestezja
  • Daniny wydawnicze

Dodaj cytat z książki Zespół Aspergera. Jak z nim żyć. Jak pomagać. Jak prowadzić terapię.