Twardziel

Okładka książki Twardziel Sandra Brown
Okładka książki Twardziel
Sandra Brown Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Mitchell & Associates (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Mitchell & Associates (tom 2)
Tough Customer
Świat Książki
2012-11-28
2012-11-28
2010-08-10
Anna Dobrzańska-Gadowska
detektyw psychopata teksas

Na początku w ogóle mnie nie wciągała, trochę musiałam się namęczyć, żeby dobrze się wczytać, a potem jak się wciągnęłam, to już szybciej poszło. Ja wiem, że to kryminał, ale tych zabójstw było tutaj zdecydowanie za dużo. Ale najbardziej rozwaliło mnie to, że tam były bliźniaki... Chociaż coś mi nie pasowało, gdy niby było po wszystkim, ale jednak nie. No i ta końcówka, bardzo dramatyczna, ale mimo wszystko ze szczęśliwym zakończeniem.

Wciągająca, wywołująca dreszcze, pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji i... przekombinowana. Czytałam, czytałam a w głowie mojej huczało od wydarzeń. Bo ile do cholery można czołgać tych biednych bohaterów?!

Twardziel. Cynik. Facet w stylu Clinta Eastwooda.
Łamie zasady. Czasem prawo. Lubi grać nieczysto.
Takich bohaterów kreuje Sandra Brown.
Seksownych, mrukliwych, szorstkich w obyciu.
Lubię kryminalne opowieści tej autorki.
Tu krew się nie leje, włos się nie jeży, gęsiej skórki brak.
Ale jest bardzo przyjemne czytanie.
Nie jestem pewna, do której z głównych postaci odnosi się tytuł powieści… Może do wszystkich?
Swego czasu chciałam usunąć autorkę z listy ulubionych.
Zostaje. Na razie. Twardziel zdecydował. ;)

Twardziel. Cynik. Facet w stylu Clinta Eastwooda.
Łamie zasady. Czasem prawo. Lubi grać nieczysto.
Takich bohaterów kreuje Sandra Brown.
Seksownych, mrukliwych, szorstkich w obyciu.
Lubię kryminalne opowieści tej autorki.
Tu krew się nie leje, włos się nie jeży, gęsiej skórki brak.
Ale jest bardzo przyjemne czytanie.
Nie jestem pewna, do której z głównych postaci odnosi...

Bardzo zachwycona jestem tą książką Sandry Brown napisała świetną bardzo,podziwiam ją bardzo za jej twórczość, styl pisarski wspaniały.
Przeczytałam "Francuski jedwab" thriller tej autorki,jednak "Twardziel" bardziej mi przypadł do gustu.
Książka bardzo wciągająca,intrygująca jest dużo się w niej dzieje.
Po pierwsze autorka Brown przedstawia wyraziście bohaterów w tej powieści kryminalnej, i ich charaktery pokazuje.
Losy bohaterów splatają się ze sobą bardzo dobrze.
Bohaterowie są ciekawi i barwni,bardzo polubiłam tytułowego bohatera "Twardziela"
Wątki powieści poprzeplatane są z teraźniejszością z przeszłością.
Wartka akcja, ciekawa fabuła i utrzymana w napięciu.
Wyśmienicie się czyta,po prostu znakomita, bardzo doskonała książka nie żałuje,że przeczytałam.
Bo było naprawdę warto,nie zawiodła mnie autorka Brown odwaliła kawał dobrej roboty!!!

Książka bardzo wciągająca,intrygująca jest dużo się w niej dzieje.
Po pierwsze autorka Brown przedstawia wyraziście bohaterów w tej...

Pierwsza moja przygoda z Sandrą Brown. Książkę kupiłam "w ślepo", jednak niczego nie żałuję.

Historia jest wciągająca od samego początku, bardzo szybko się ją czyta. Bohaterowie ciekawi, zwłaszcza polubiłam tytułowego "Twardziela". Do tego poprzeplatane wątki teraźniejszości z przeszłością, co powoduje, że możemy zapoznać się z nią o wiele lepiej.

Powieść jest zabawna, dynamiczna, zaskakująca i .... brak słów. Zakochałam się w "Twardzielu" od pierwszego zdania. Warto przeczytać.

Powieść jest zabawna,...

Pierwsze zetknięcie się z tą autorką i strzał w dziesiątkę!
Ciekawą konstrukcją książki jest przeplatanie teraźniejszości z przeszłością. Dzięki takiej budowie utworu świetnie rozumiemy motywy postępowania głównych bohaterów.
Tytułowym twardzielem w powieści jest Dodge Hanley, samotny pięćdziesięcioletni detektyw. Do niego to, w środku nocy dzwoni dawna ukochana Caroline i oznajmia mu, że ich córka Berry znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie i prosi go o pomoc.
Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Hanley pierwszy i ostatni raz widział córkę w dniu jej urodzin, przed trzydziestoma laty. Postanawia jednak, z godziny na godzinę zostawić swoje uporządkowane życie i ruszyć na pomoc córce.

Pierwsze zetknięcie się z tą autorką i strzał w dziesiątkę!

Jakaz byla moja radosc kiedy w koncu przerzucilam ostatnia strone!
Ale od poczatku... Juz od bardzo dawna chcialam siegnac po jakas ksiazke Sandry Brown, ale jak to zwykle bywa ciagle cos innego przykuwalo moja uwage az wkoncu skusilam sie na 'Twardziela', ktorego zabralam z biblioteki.

Poczatek zapowiadal sie ciekawie, tak jakos do polowy czytalo mi sie dobrze, chociaz bardzo szybko sie zorientowalam, ze nie jest to typowy kryminal jakie lubie. Raczej kryminal z romansem,albo raczej romans z kryminalem, a takie polaczenie juz mnie nudzi. Poza tym ksiazke skrocilabym o wszystkie nie wnoszace nic nowego ani ciekawego dialogi i rozmowy bohaterow. Ogolnie pomysl dosc ciekawy, wiec tak ja mowie, jesli ktos lubi wyzej wymienione polaczenie to na pewno bedzie sie mu podobalo. Jak dla mnie to bylo to troche strata czasu. Nie ogladam sie jednak za siebie tylko zabieram do kolejnej lektur:)

Jakaz byla moja radosc kiedy w koncu przerzucilam ostatnia strone!

Swietna jak kazda ksiazka BROWN .Szybka akcja, ciekawe zakonczenie. Kryminal i romans w jednym ;)

Postacie rodziców Berry ciekawsze od niej samej.

Postacie rodziców Berry ciekawsze od niej samej.

erotyków autorki nie polecam, książki kryminalne z wątkiem erotycznym, ok, choć nawet te dobre to literatura niskich lotów, ale czyta się szybko i na odmóżdżenie idealne

• 2015
  • Romans