Nic nas nie rozłączy

Okładka książki Nic nas nie rozłączy Adeline McElfresh
Okładka książki Nic nas nie rozłączy
Adeline McElfresh Wydawnictwo: Phantom Press kryminał, sensacja, thriller
... denn nichts kann unstrennen.
Phantom Press
1991-01-01
1991-01-01
83-85432-95-7
Agnieszka Laskus

Ta książka mnie po prostu nudziła. Bliżej nieokreślone miejsce akcji i trudny do ustalenia czas powodowały, że wszystko w książce sprawiało wrażenie zawieszonego i rozmywało się. Akcja słaba, nudna. Bardzo wąska liczba bohaterów też nie przemiawiała na korzyść. Całe szczeście czytała się szybko.

Czasami lubię sobie przeczytać coś naznaczonego czasem. I tak w moje ręce trafił krótki kryminał z lat 90-tych.

W "Nic nas nie rozłączy" poznajemy doktora Jeffa Bentona, który postanowił powrócić do rodzinnego miasteczka, by zarówno rozpocząć pracę w szpitalu, jak i w prywatnym gabinecie swojego ojca. Wraz ze swoją narzeczoną Norą Lanning jadąc samochodem znajdują na ulicy ciało swojego przyjaciela George'a Andy'ego. Wszystko wydaje się być bardzo dziwne, bowiem staruszek nie ma obrażeń, nie ma także śladów hamowania. Wygląda na to, iż ktoś chce zmylić trop. Ale komu może zależeć na śmierci staruszka?
Andy pracował u Alta, jako ogrodnik. Mężczyzna twierdził, że jak przejeżdżał drogą to ciało nie leżało na drodze. W małym miasteczku wybucha plotka za plotką, a podejrzanych jest coraz więcej.

"Nic nas nie rozłączy" to krótki, lekki kryminał z nutką romansu. Dla mnie okazał się być zbyt przewidywalny, bowiem od początku zgadłam kto jest mordercą, mimo, że autorka podsuwała inne mylne tropy to nie dałam się zwieść. Język jest prosty momentami, aż banalny. Duża liczba dialogów. Plusem jest to, że czyta się szybko, a minusem, że brakuje napięcia i emocji. Ot lekka lektura o której szybko się zapomina.

Bardzo fajna historia o przyjaźni, zaufaniu i miłosci. Opowiada o mezczyznie którego dobry przyjaciel zginął w nieznanych okolicznościach, główny bohater poszukuje winy jego śmierci. Szkoda, że książka jest taka krótka...

Przeciętniak, jeśli wpadnie w ręce to można, jeśli nie też nie szkodzi.

Przeciętniak, jeśli wpadnie w ręce to można, jeśli nie też nie szkodzi.

• Plany biblioteczne
  • KDS
  • 2015
  • Kryminały
  • Kryminał, sensacja, thriller
  • Literatura amerykańska
  • Z antykwariat

Dodaj cytat z książki Nic nas nie rozłączy