Księżycowa dama

Okładka książki Księżycowa dama Meagan McKinney
Okładka książki Księżycowa dama
Meagan McKinney Wydawnictwo: Amber Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Romans Historyczny
Moonlight becomes her
Amber
2003-01-01
2003-01-01
8324102043
Maria Wójtowicz
miłość księżyc księżycowa dama złodziejka

Po " Cranford", która była spokojną książka, postanowiłam sięgnąć po romans historyczny. Mój wybór padł na "Księżycową Damę".

Mystere jest debiutantką na salonach arystokratycznych. Nikt nie podejrzewa, że ma swoją drugą tożsamość - jest najsłynniejsza złodziejką w Nowym Jorku. Nikt nie podejrzewa Mystere oprócz Rafaela Bellocha, który padł ofiarą Księżycowej Damy. Postanawia on zemścić się na złodziejce, która go okradła i kazała rozebrać mu się do naga.

Jednak nie wszystko przebiega zgodnie z planem. Rafe chce się zemścić na nowojorskiej elicie, a Mystere okazuje się być skrzywdzoną przez los, której odebrano brata. I to właśnie ona chce go odnaleźć przy pomocy listu, który dostała od matki.

Rafe i Mystere zostają postawieni przed faktem wzięcia ślubu. Choć czują do siebie pociąg fizyczny, to oboje skrzywdzeni przez los, przybierają maski za którymi starają się chować pozory. Jednak biorą udział w tej komedii, która okazuje się być również też niebezpieczna....

Jeden z najlepszych romansów historycznych. Jest akcja, zagadka, świetni bohaterowie. Czego chcieć więcej? Wszystko jest co potrzeba, a książkę czyta się szybko. W sam raz na parę wieczorów.

Wciągająca. Jedna z moich ulubionych książek :)

Wciągająca. Jedna z moich ulubionych książek :)

Szybko się czyta. Lekki fajny romans z nutka sensacji.

Szybko się czyta. Lekki fajny romans z nutka sensacji.

Zabawna, przyjemnie się czyta. Taka na niedzie4lny nudny dzień. Podobała mi się.

Bardzo dobry romans z ciekawą fabułą, po pierwszych kilkudziesięciu stronach historia naprawdę wciąga. Na plus też klimat Nowego Jorku pod koniec XIX wieku.

Ot, fajna książka na sobotni wieczór, na odstresowanie i reset po ciężkim tygodniu. Romans historyczny z wątkiem kryminalnym, chwilami może nawet sensacyjnym. Napisany przyjemnym stylem, który czyta się szybko. W wyobraźni widziałam inne zakończenie, ale autorka troszkę mnie zaskoczyła. Chociaż pozostawiła furtkę, żeby samemu znaleźć swoją wersję końcowego rozwiązania. Było lekko, miło i przyjemnie.

Książka niby dołączona do gazety, wydawałaby się , że będzie trywialna, a jednak wciąga, jest ciekawa, zaskakująca.!

2077

Czyta się bardzo gładko, ale jest to tak naciągana historia, że się zasypia zaraz po zakończeniu z uczuciem niedowierzania.

Jeden z niewielu romansów historycznych, który mnie zmęczył.

Jeden z niewielu romansów historycznych, który mnie zmęczył.

Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak dobrze napisanego romansu. Książkę brałam do ręki z pewną rezerwą. Dochodzę jednak do wniosku, że dobrze napisany romans,warto czasem przeczytać. Odrobina kryminału, sensacji, przeplatają się z żądzą zemsty , pożądanenią i miłości. Jeżeli ktoś ma ochotę na odrobinę kobiecej literatury, polecam.

• Romans historyczny
  • Romans