Black Ice

Becca Fitzpatrick Wydawnictwo: Simon & Schuster kryminał, sensacja, thriller
Simon & Schuster
2014-10-07
2014-10-07

"Black Ice" to fascynujący thriller dla młodzieży, który zabierze Cię w niebezpieczną podróż na górskim szlaku. Główna bohaterka, Britt, wraz z przyjaciółką wyrusza na wyprawę, ale wszystko zmienia się, gdy wpadają w tarapaty i muszą walczyć o przetrwanie w surowym górskim środowisku.
Ta książka ma w sobie wszystko, co fascynujące - niespodzianki, intrygi i napięcie. Przy okazji jest też romantyczny wątek, który dodał smaczku opowieści. Autorka potrafi stworzyć bohaterów, z którymi łatwo się utożsamić, i sprawiła, że z trudem można odłożyć tę książkę.
Jeśli lubisz emocjonujące historie z dreszczykiem emocji, to "Black Ice" jest dla Ciebie. Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią pełne akcji opowieści z odrobiną tajemnicy i romantyzmu.

Przykuła moją uwagę pięknymi brązowymi oczami przystojniaka z okładki. Dałam się im porwać. Oddałam swoje serce tej książce i tak "Black Ice" kartka po kartce wspięło się na czołówkę moich ulubieńców.
Nie zawiodłam się na niej. Przeczytałam jednym tchem.
Z każdą stroną, czytając wyłączyłam się ze swojej rzeczywistości, by przenieść się do mrocznego i zimnego lasu na szczycie gór. Szybka akcja, skrywane tajemnice, podłoże psychologiczne, niebezpieczne sytuacje i miłość między dwojgiem osób. Do tego działająca na wyobraźnie sceneria, świetnie wykreowani bohaterowie, niezwykła fabuła przeplatająca wątki kryminalne z romansem- to wszystko tutaj znajdziemy.
Opisana historia jest intrygująca i pozostawia niedosyt.
Mimo, że w połowie powieści byłam w stanie przewidzieć co się wydarzy, nie miałam gwarancji jakie będzie zakończenie.
A było takie, jakie moje serce romantyczki uwielbia.
W głowie wciąż mam jednak jedno pytanie, na które w książce, nie dostałam odpowiedzi i nie dało się jej domyślić, a może ja nieuważnie ominęłam ten szczegół?
Nie będę jednak spojlerować...

Nie zawiodłam się na niej. Przeczytałam jednym tchem.

Nic odkrywczego, łatwo można się domyślić finału, ale i tak przyjemnie i się czyta

Książka całkowicie mnie zaskoczyła i to na plus. Od samego początku autorka buduję napięcie, dawkuje po kolei wskazówki do rozwiązania zagadki i trzyma w napięciu. Głównych bohaterów nie da się nie lubić. Britt, z perspektywy której opowiadana jest historia, jest inteligentna, odważna i wygadana, od razu ją polubiłam. No i główny bohater, można się w nim zakochać. Jest tu wszystko co potrzeba w książce, wartka akcja, tajemnica, miłość.

Typowa młodzieżówka 🙂
Nie jest wybitna ani nie ma w niej nic szczególnego. Jednak czyta się szybko i przyjemnie. Akcja jest dynamiczna i zwarta. Jesli będziesz czytać uważnie nie zaskoczy Cię tu zbyt wiele.
Jako coś lekkiego do czytania polecam. Chociaż raczej spodoba się bardziej młodszym czytelnikom.

Typowa młodzieżówka 🙂

Książka dla MŁODZIEŻY!! Naiwne nastolatki tkwiące w dziwnej relacji, która nazwana jest przyjaźnią; porwanie, morderstwa, wątek romantyczny. Całość dość średnia, z pewnością to nie thriller!

Świetna książka i szczerze ją polecam! Trudno jest mi znaleźć odpowiednie słowa, aby wyrazić, jak wiele mi uświadomiła. Niezwykle urzekł mnie wątek wyprawy górskiej, szczegółowego opisu ich wędrówki w lesie, emocji jakie im towarzyszyły. Ciagła niepewność prawdziwego oblicza niektórych bohaterów nie pozwalała oderwać się od czytania. Bardzo przywiązałam się do głównej bohaterki i razem z nią przeżywałam te wydarzenia.

Bardzo źle świadczy o tej książce fakt, że domyśliłam się, kto jest mordercą zaledwie po przeczytaniu opisu na okładce XD

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka to po prostu mistrzostwo. Nie zwiodłam się absolutnie. Nic tutaj nie jest przewidywalne. Polecam BARDZO!

Nie wiem czy to kwestia tego, że po przeczytaniu "Szeptem" miałem absolutnie zerowe oczekiwania względem książek pani Fitzpatrick, ale "Black Ice" z nieprzetłumaczonym tytułem i ciemnookim hot ciachem na okładce serio mnie zaskoczył. Wiadomo, nadal występują cechy gatunkowe chamskiej młodzieżówy – przystojni porywacze, trójkąt miłosny, mityczna inteligencja głównej bohaterki przekazywana nam przez inne postacie ale kompletnie nieobecna w jej działaniach czy opisy w stylu "oczy koloru przesiąkniętego wodą drewna". Na szczęście te rzeczy ginęły w fabule, która mimo bardzo oczywistego foreshadowingu i przewidywalności trzyma jednak w napięciu i sprawia, że chce się czytać dalej. Nie wiem, czy będę jeszcze miał do czynienia z Beccowymi książkami, ale fanom gatunku polecam.

• 2015
  • 2015