Dzieci gotują: książka kucharska dla dzieci

Okładka książki Dzieci gotują: książka kucharska dla dzieci Agnieszka Górska
Okładka książki Dzieci gotują: książka kucharska dla dzieci
Agnieszka Górska Wydawnictwo: Demart kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Demart
2008-01-01
2008-01-01
przepisy gotowanie książka kucharska kulinaria opowiadania dla dzieci

Od zarania dziejów wszyscy moi znajomi wiedzą, że uwielbiam gotować. Każdy weekend spędzałam w kuchni, poza tym miałam w pokoju masę książek z przepisami. "Dzieci gotują" była moim pierwszym zbiorem receptur i porad kulinarnych, który dostałam na własność. Wcześniej grzebałam w książkach matki i ciotek.
Książka dzieli się na kilka działów:
- "Pasty nie do butów" (tytuł mówi sam za siebie)
- "Jej wysokość sałatka"
- "Coś na ząb"
- "Różności na ciepło" (pizza, podpłomyki itp.)
- "Słodkości z pieca" (w tym przepis na bardzo smaczne, pieczone jabłka)
- "Napoje bogów"
- "Łakotki" (gorąco polecam cukierki śmietankowe!).
Wypróbowałam prawie wszystkie przepisy. Wykonanie jakiejkolwiek potrawy pochodzącej stąd to dla mnie banał - a niektóre dania są naprawdę pyszne, tak więc przyjemność jest podwójna. Na szczególną uwagę zasługują cukierki śmietankowe i sałatka wybrednej Karolinki.
Wadę natomiast stanowi zbyt długi czas przygotowania niektórych smakołyków. Tak, właśnie czasu, gdyż współcześnie dzieci (a rozumiem, że do takich skierowano tę książkę; inaczej nikt nie zaznaczał czynności mniej bezpiecznych na czerwono) mają go coraz mniej. Siedzą w szkole przeszło 10 godzin tygodniowo dłużej niż robili to ich rodzice, lekcje kończą o psychicznych o porach, dochodzą jeszcze kwestie korków i zapchanych weekendów. Jak w tym rytmie ma się odnaleźć dziesięciolatek?
Generalnie jednak dobrze oceniam powyższą książkę. Przyrządzanie tak smacznych i prostych potraw może być przyjemnością dla każdego.

Książka dzieli się na kilka działów:
- "Pasty nie do butów" (tytuł...

Książka fantastyczna do zabawy z dziećmi, kocham i mam nadzieję dostać w swoje łapki pozostałe tomy

Ciekawa książka kucharska dla dzieci

Ciekawa książka kucharska dla dzieci

• Dzieciństwo
  • 🏠 Posiadam
  • Po polsku
  • Posiadam - wygrane
  • Mały regał
  • Chętnie przeczytam jeszcze raz

Dodaj cytat z książki Dzieci gotują: książka kucharska dla dzieci