Pierwsze wieki monarchii piastowskiej

978-83-934106-7-5
Piastowie Mieszko I Bolesław Chrobry początki Polski wczesne średniowiecze

Polecam

Polecam

"Pierwsze wieki monarchii piastowskiej" to zbiór dwóch starych prac Gerarda Labudy.
"Pierwsze państwo polskie" traktuje o czasach plemiennych po załamanie się kraju w latach 30. XI wieku po śmierci Mieszka II.
"Korona i Infuła" podejmuje z kolei następny okres monarchii wczesnopiastowskiej - od powrotu Kazimierza Odnowiciela po ustawę sukcesyjną Bolesława Krzywoustego.
W...

Jestem pod wrażeniem lekkości pióra Gerarda Labudy. To jest moja pierwsza książka tego autora, toteż byłam bardzo mile zaskoczona. "Pierwsze wieki monarchii piastowskiej" czyta się szybko i lekko, więc jak najbardziej mogę stwierdzić, że będą doskonałym wstępem do historii Polski. Pan Labuda począwszy od Mieszka I sięgając po czasy Bolesława Krzywoustego, opowiada o...

Dyskusje

• Historia
  • Średniowiecze
  • Lista życzeń
  • Polska
  • Chcę w prezencie
  • Polska średniowiecze
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Pierwsze wieki monarchii piastowskiej