Wojna polsko-ukraińska 1918-1919

Czesław PartaczBogusław Polak Wydawnictwo: Wydawnictwo Uczelniane Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie historia
Wydawnictwo Uczelniane Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie
historia lwów wojna polsko ukraińska
historia
historia lwów wojna polsko ukraińska

Okładka książki Zbrodnie nacjonalistów ukraińskich na Polakach w latach 1939-1945. Ludobójstwo niepotępione Lucyna Kulińska, Czesław Partacz
7,6
Zbrodnie nacjo... Lucyna Kulińska, Cz...
Okładka książki Polska wobec ukraińskich dążeń niepodległościowych w czasie Czesław Partacz, Krzysztof Łada
0,0
Polska wobec u... Czesław Partacz, Kr...

Dwa kraje jedna wspólna historia Polski i Ukrainy wiele łączy i wiele dzieli.
Oba narody po wojnie chcieli stworzyć niezależne i mocne państwo. Ukraińcy zawsze patrzyli wrogo na Polaków bo uważali ich za wroga numer jeden. Propaganda która płynęła z Moskwy jak i Berlina, a naród ukraiński nie wierzył że chcą dla nich dobrze i zawierzali im.
Zbrodnie Ukraińskie są straszne...

• Monografie i opracowania historyczne
  • Kozacy