Kup teraz - 9 ofert w cenie od 19.65 zł do 26.06 zł

Dziwna rzecz − pisanie

Małgorzata Łukasiewicz Wydawnictwo: Więź Seria: Biblioteka Więzi publicystyka literacka, eseje
Więź
esej literaturoznawstwo krytyka literacka
publicystyka literacka, eseje
Biblioteka Więzi
esej literaturoznawstwo krytyka literacka

"Domek literatury powinien być obszerny i rozciągły" - pisze Małgorzata Łukasiewicz w jednym ze szkiców z tomu "Dziwna rzecz pisanie". Do takiego domku tekstów kultury, przeróżnych sensów, znaczeń i relacji można czuć się zaproszonym, czytając te krótkie szkice. Ciężko znaleźć właściwe określenie - na esej za krótkie, na recenzję zbyt wybiórcze, a na tekst literaturoznawczy...

Pani profesor miałem okazję posłuchać podczas ubiegłorocznej edycji Bruno Schulz Festival. Ujęła mnie wówczas nienachalną mądrością, czy może raczej umiejętnością ubrania mądrości w słowa przystępne zamiast, jak to się często zdarza, umyślnie elitarne. Na pierwszym poziomie odbioru teksty te są zatem bardzo łatwo przyswajalne, napisane prosto i przejrzyście, z wyraźną...

Jeśli ktoś zna teksty Małgorzaty Łukasiewicz choćby z prasy, to z pewnością nie trzeba go zachęcać do przeczytania tego zbioru perełek. Jeśli nie, a lubicie mądre teksty w których erudycja autora wygląda nienachlanie z takiego zwyczajnego z pozoru, lekkiego pisania o książkach i o wszystkim zarazem, to sięgnijcie jak najszybciej.

To na ogół nie są teksty o książkach...

• 2013
  • Moje