Tajemnice indeksu glikemicznego

poradniki
Artvitae
2010-10-11
2010-10-11

To niezbyt gruba książka, ale zawiera wiele przydatnych informacji. W zasadzie to z niej dowiedziałam się wszystkiego na temat tego mitycznego IG. Eksploruję ten temat już od dość dawna i jak dotąd z rzadka trafiałam na rzetelną publikację. Mnie nie bardzo interesują doświadczenia innych w temacie bo zważywszy na indywidualność każdego człowieka, to co dobre dla osoby X, niekoniecznie dobre będzie dla mnie. Potrzebowałam czegoś w rodzaju kompendium uporządkowanej wiedzy na temat zagadnienia i w tej niewielkiej książeczce znalazłam wiele odpowiedzi, m.in. o zaburzeniach związanych z wydzielaniem insuliny, jak indeks glikemiczny wpływa na organizm, jak dobierać produkty, jak organizować własną dietę w oparciu o IG.
Książka jest wzbogacona o mnóstwo tabel określających wartości IG wielu produktów.
Uważam, że jest to jeden z lepiej opracowanych poradników w tym temacie. Krótko, konkretnie i na zadany temat bez niepotrzebnego przeżywania osobistych historii rzeszy ludzi borykających się z tym problemem.

Krótko, konkretnie i na temat. Pomimo niewielkiej ilości stron książka dokładnie wyjaśnia, czym jest indeks glikemiczny oraz prezentuje obszerne tabele pokazujące IG różnych produktów żywieniowych. Warto przeczytać (zwłaszcza, że lektura nie zabierze dużej ilości czasu).

Inne niż dotychczas spojrzenie na problem otyłości na świecie i jej przyczyny.

W skrócie wg autora głównym powodem przybierania na wadze są produkty, które wywołują wysokie stężenie glukozy we krwi. Po szeregu badań powstała tabela produktów, która podaje ich indeks glikemiczny. Spożywanie tych o niskiej lub średniej wartości skutkować ma utratą wagi.
Sam autor podaje, że odkrył tę metodę gdy zmagał się ze sporą nadwagą i jest dowodem na jej skuteczność.

Przyznam, że brzmi to bardzo logicznie i przekonująco.

Czy polecam? Raczej tak. Książka jest cieniutka i szybko się ją czyta, warto posiadać wiedzę w tym zakresie.

Inne niż dotychczas spojrzenie na problem otyłości na świecie i jej przyczyny.

Sam autor podaje, że...

• Zdrowe żywienie
  • E-B
  • Mam ebook
  • DIETETYKA
  • Dieta

Dodaj cytat z książki Tajemnice indeksu glikemicznego