Historia myśli politycznej i prawnej

Hubert Izdebski Wydawnictwo: C. H. Beck historia
978-83-7483-345-5
C. H. Beck
filozofia prawa idee państwo
historia
978-83-7483-345-5
filozofia prawa idee państwo

Często zdarza się, że dopiero po przeczytaniu książki wstęp do niej wydaje się być bardziej zrozumiały i uzasadniony. Takie odczucie miałem po lekturze „Historii myśli politycznej i prawnej” Huberta Izdebskiego. Autor pisząc tę zwięzłą i czytelną pozycję ściśle określił materiał wykładu oraz według jakiego klucza i pod jakim kątem dobierał poglądy kolejnych myślicieli....

Miałem odczucie, że autor trochę zbyt łagodnie wypowiada się o socjaldemokracji i idei socjalistycznej, ale to może moje liberalno-konserwatywne przewrażliwienie :-) Sama lektura na plus, dobry przyczynek do dalszych badań.

• Studia
  • 2019
  • Literatura polska
  • Sprzedane
  • TEMAT: Polityka
  • Akademik nr 1

Dodaj cytat z książki Historia myśli politycznej i prawnej