Ekonomia dla każdego

Fijorr Publishing
Fijorr Publishing
biznes, finanse
2007-01-01

Naprawdę "co każdy PODATNIK powinien wiedzieć o gospodarce" !!! Autor profesor i Afroamerykanin rozprawia się z wieloma mitami o ekonomii (w tym mitem dyskryminacji ze względu na cokolwiek).

Bardzo dobra książka, która w prosty i przystępny sposób tłumaczy prawa ekonomiczne

Książka dobrze tłumaczy reguły według których działa ekonomia. Autor jednak wychwalając zalety wolnego rynku jest często tendencyjny i nieobiektywny i pomija odpowiedzi na niektóre mniej wygodne pytania.

Podeszłam do tej książki bardzo sceptycznie, głównie przez szumne opisy i chwytliwe reklamowe slogany na jej temat. Bałam się, że przedstawi ona ekonomię w sposób nauczany na studiach, tłumacząc poszczególne zagadnienia dokładniej ale bez większego zastanowienia czy analizy co w ogóle ma sens a co nie. Na szczęście bardzo się pomyliłam, uważam że autor absolutnie stanął na...

Polecam, ksiazka powinna byc obowiazakowa lektura

Książka zwiększa wiedzę na temat zasad działania gospodarki. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać.

Może ocenianie książek, których nie doczytałem do końca jest nie fair, ale na tą szkoda mi już czasu.

W teorii autor mówi o ekonomii jako o nauce badającej proces przyczynowo-skutkowy i chwali się tym że opisuje go obiektywnie. I to byłoby ekstra - takiej książki szukałem, żeby się czegoś nauczyć.

Niestety moje wrażenie jest inne - książka jest pisana językiem niemal...

Świetnie opisane podstawy.

Spodziewałem się bardzie ambitnej i trudniejszej lektory, ale jednak jest tak jak tytuł mówi- jest to książka dla każdego.
Sowell wszystko tłumaczy w prosty i przystępny sposób stąd uważam, że jest to lektura odpowiednia dla osób w szkole średniej. Obala socjalistyczne głupoty i przedstawia ekonomię jako naukę czysto matematyczną bez brania pod uwagę problemów...

Obok ,,ekonomii w jednej lekcji", idealne wprowadzenie do ekonomii.

• Ekonomia
  • Chcę kupić
  • 2020
  • Finanse
  • Audiobook
  • Ekonomia i finanse

Dodaj cytat z książki Ekonomia dla każdego