Weterynarz z Toledo

literatura piękna
Leszek Ługowski
Hiszpania Kastylia Żydzi średniowiecze

miłe czytanko

Bardzo dobrze się czyta, choć mam wrażenie, że jednak sporo jest uproszczeń i uwspółcześnień, jak na czasy średniowieczne. Fantastyczne opisy koni i pracy weterynarza. Polecam.

Uwielbiam takie powieści. To własnie moje klimaty. Historia chłopaka, który od zera życiowego doszedł do ogromnych umiejętności i osiągnął sukces. A przy tym rzutka fabuła, miłość, zdrada... To co powinno być w porywającej książce.

Weterynarz z Toledo to powieść historyczna osadzona na przełomie XII i XIII wieku w Hiszpanii, która targana jest wewnętrznymi konfliktami, jakby tego było mało toczy walki z muzułmańskim najeżdżcą.

Głównym bohaterem jest wiejski chłopiec Diego, który na łożu śmierci swego ojca składa mu obietnicę, że otoczy opieką siostry i zdobędzie zawód pozwalający mu na...

Walor historyczny niezaprzeczalny, treść nieco za bardzo romansidłowa, ale pewnie przesadzam.

Dobra książka. Faktycznie czuje się w niej ducha hiszpańskiej literatury. Może z początku ciężko jest się w pełni wczuć w klimat powieści, jednak potem WETERYNARZ wciąga. I choć moim zdaniem miejscami autor mógłby pchnąć akcję do przodu nieco żwawiej, to polecam tę książkę fanom hiszpańskiej powieści (a już na pewno miłośnikom Falconesa). Warto przeczytać.

Bardzo lubię książki historyczne, szczególnie te osadzone w XII - XIII wieku. Książkę pochłonęłam szybko, ale też trochę się nią rozczarowałam. A więc tak w skrócie.
Plusy:
- czas i miejsce - nie znałam historii Hiszpanii i umiejscowienie akcji wydało mi się bardzo interesujące.
- główny bohater kształci się na weterynarza. Podobały mi się opisy leczenia koni
- szybka...

Coz,powiem szczerze ze zawiodlem sie.Choc duzo sie dzieje bo glowny bohater Diego nie moze sie nudzic to czyta sie bez emocji.Akcja ktora dzieje sie na kartach jakos nami nie porusza.Byc moze dobrze ze ksiazka jet porownywana do innych autorow:Kena Folletta czy Ildefonsa Falconesa ale jej brakuje tego czegos co maja wyzej wymienieni.

Świetna, porywająca powieść historyczna, osadzona w realiach średniowiecznej Hiszpanii. Wciągająca akcja, ciekawie przedstawione losy głównego bohatera, do tego trochę historii.Takie książki lubię !

Miłośnicy powieści historycznych z pewnością nie będą zawiedzeni.
Warto przeczytać !

Lektura przesycona mądrością. Sile poczucie moralności głównego bohatera kieruje jego losami. Historia miłości i szlachetności, która rozpogodziła wiele pochmurnych dni mojego życia.

• Powieść historyczna
  • Hiszpania