Potęga nadziei

Okładka książki Potęga nadziei Francine Rivers
Okładka książki Potęga nadziei
Francine Rivers Wydawnictwo: Szaron Cykl: Dziedzictwo Marty (tom 1) literatura piękna
Dziedzictwo Marty (tom 1)
Her Mother's Hope
Szaron
2012-11-26
2012-11-26
Grażyna Kożusznik

Historia pełna emocji, trudnych relacji i ciężkich warunków życia. Bohaterowie stają przed wieloma wyzwaniami i wyborami, które ich kształtują. Książka jest inspirowana wydarzeniami z życia rodziny autorki, szczególnie relacjami matki i córki.

Generalnie polecam choć blado wypada na tle innych powieści F.R., przez większość książki nic ciekawego się nie dzieje. Historia pewnej rodziny, trochę się kłócą, przeprowadzają, ktoś się rodzi, ktoś umiera i tyle. Można przeczytać, szybko i przyjemnie idzie, ale jest daleko do poziomu pozostałych dzieł F.R. Część 2ga "Potęga Marzeń" jest dla mnie o wiele ciekawsza. Summa summarum warto.

Wspaniała historia pokazana z różnej perspektywy. Jak miłość może być różnie rozumiana i odbierana. Polecam serdecznie.

Niezła książka, nawet dla faceta. Przypuszczam, że napisana częściowo w celach "ewangelizacyjnych". Dla mnie to świadectwo tego, jak słabi są protestanccy mężczyźni. W tej książce widać to na każdym kroku. Samą główną bohaterkę bardzo polubiłem. Nie wiem, na ile to wierna opowieść o babci autorki. Nie zmienia to faktu, że dobrze się czyta, łatwo utrzymać uwagę, a całość wciąga.

Bardzo ciekawa i wciągająca historia dotycząca kilku pokoleń kobiet.

Bardzo ciekawa i wciągająca historia dotycząca kilku pokoleń kobiet.

jak na mój gust, to literatura kobieca, opowiada o relacji matka-córka, niemniej bardzo wciągająca, bardzo przyjemnie się ją czyta

W tej części - "Potęga nadziei" Francine Rivers - poznajemy rodzinną historię Marty, czyli w zasadzie poznajemy całą rodzinę od podstaw. Trudne relacje rodzinne, walka dziewczyny o marzenia i lepsze życie, walka ze stereotypami, typu kobiety nie mogą studiować, kobiety mogą pracować tylko jako pielęgniarki czy pomoce domowe. W dzisiejszych czasach takie nakazy i zakazy są nie do pomyślenia, ale dawniej...
Ciężko nam uwierzyć, że to co teraz jest normą, bez czego nie wyobrażamy sobie życia, kiedyś było zakazane, a nieposłuszeństwo skutkowało gniewem i karami.

W tej powieści poznamy również rodzinę Marty i krótko przybliżona zostanie nam historia jej chorej córki. To z pewnością ułatwi zrozumienie części drugiej, może wyjaśni postępowanie i burzliwe relacje matki z córką, ale mówiąc szczerze... Nie widzę różnicy w moim zainteresowaniu publikacjami, czy łatwości nadążania za wydarzeniami, w momencie gdy trzymam się odpowiedniej kolejności. Zaczęłam niby od końca, ale wiem wszystko co potrzebuję i nadal czuję się zainteresowana.

Ksiazka bardzo wciąga i szybko się ją czyta.
Historia która wydarzyła się dawno temu co nie zmienia faktu, że czyta się ją bardzo sprawnie :)

Ksiazka bardzo wciąga i szybko się ją czyta.

"Gdziekolwiek będziesz, staraj się, aby Bóg był twoją ucieczką. Pokładaj w Nim zawsze swoją nadzieję, a wtedy nigdy nie będziesz rozczarowana tym, co przyniesie ci życie."
"Bóg będzie z tobą. Nie zapominaj tylko z Nim rozmawiać."

"Bóg będzie z tobą. Nie zapominaj tylko z Nim rozmawiać."

Rivers ma jak dla mnie kapitalny styl jeśli chodzi o budowanie całej fabuły książki. PIerwszy raz chyba spotkałem się z tak dogłąbną biografią matki i córki oraz tego dlaczego są takie, jakie są. Autorka stara się nam przybliżyć zarówną Martę jak I Hildie. Dziś skończyłem pierwszy tom i z nieukrywaną radością zabieram się za drugi.
Po pierwszym tomie mogę powiedzieć, że niemożność dogadania się z najbliższymi to efekt nie strasznego, złego charakteru, ale zranień, które zebraliśmy w przeszłości. Ta książka pokazuje jak zranienia potrafią nas trzymać w ryzach nawet przez całe życie. Kochamy, a nie potrafimy mówić lub nie chcemy pokazać.
Zobaczymy co pokaże tom drugi

Po pierwszym tomie mogę powiedzieć, że...

• 2016
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Potęga nadziei