Potęga nadziei

Francine Rivers Wydawnictwo: Szaron Cykl: Dziedzictwo Marty (tom 1) literatura piękna
Her Mother's Hope
Grażyna Kożusznik
Szaron
Her Mother's Hope
Dziedzictwo Marty (tom 1)
literatura piękna
Grażyna Kożusznik

jak na mój gust, to literatura kobieca, opowiada o relacji matka-córka, niemniej bardzo wciągająca, bardzo przyjemnie się ją czyta

W tej części - "Potęga nadziei" Francine Rivers - poznajemy rodzinną historię Marty, czyli w zasadzie poznajemy całą rodzinę od podstaw. Trudne relacje rodzinne, walka dziewczyny o marzenia i lepsze życie, walka ze stereotypami, typu kobiety nie mogą studiować, kobiety mogą pracować tylko jako...

Ksiazka bardzo wciąga i szybko się ją czyta.
Historia która wydarzyła się dawno temu co nie zmienia faktu, że czyta się ją bardzo sprawnie :)

"Gdziekolwiek będziesz, staraj się, aby Bóg był twoją ucieczką. Pokładaj w Nim zawsze swoją nadzieję, a wtedy nigdy nie będziesz rozczarowana tym, co przyniesie ci życie."
"Bóg będzie z tobą. Nie zapominaj tylko z Nim rozmawiać."

Rivers ma jak dla mnie kapitalny styl jeśli chodzi o budowanie całej fabuły książki. PIerwszy raz chyba spotkałem się z tak dogłąbną biografią matki i córki oraz tego dlaczego są takie, jakie są. Autorka stara się nam przybliżyć zarówną Martę jak I Hildie. Dziś skończyłem pierwszy tom i z nieukrywaną radością zabieram się za drugi.
Po pierwszym tomie mogę powiedzieć, że...

Piękna opowieść o trudach i radościach zwyczajnego życia, o wierze, miłości, trudnych relacjach rodzinnych. Po prostu życie.

Marta jest upokarzana i terroryzowana przez swojego ojca. Zrozumienie znajduje u kochającej matki jednak, gdy tylko nadarza się okazja opuszcza dom rodzinny i próbuje realizować swoje marzenia. Jest kobietą silną i twardo osadzoną w realiach życia. Nie boi się ciężkiej pracy. Z czasem wychodzi za mąż i rodzi dzieci. Czy uda jej się nie powielać błędów swojej matki?

Świetna książka! Polecam!

Z ochotą przeczytam drugą część....Potęga marzeń....

Świetnie się czyta, fabuła wciąga, a książka na dodatek inspiruje do podążania za pragnieniami. polecam!

• Z biblioteki
  • Chcę w prezencie
  • Biblioteka
  • Obyczajowe
  • 2016
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Potęga nadziei