Jednym strzałem

Okładka książki Jednym strzałem Lee Child
Okładka książki Jednym strzałem
Lee Child Wydawnictwo: Albatros Cykl: Jack Reacher (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Jack Reacher (tom 9)
One shot
Albatros
2008-01-01
2008-01-01
Zbigniew A. Królicki
Reacher Child sensacja

Okładka książki Sekret Andrew Child, Lee Child
Sekret Andrew Child, Lee C...
Okładka książki Bez planu B Andrew Child, Lee Child
Bez planu B Andrew Child, Lee C...

Dobra, ekranizacja

Dobra, ekranizacja

Jak zawsze sięgając po tego bohatera nie zmarnowałem czasu, czyta się to jak zawsze jednym tchem, przewracając kartki jedna za drugą w tempie nie podobnym do innych książek. Reacher to twardziel jakich mało, inteligentny, przebiegły, najlepszy z najlepszych. No i walczy o tych słabszych, przeciwstawiając się niesprawiedliwościom ich dotykającym. Dla bandytów nieugięty, jak ktoś zasługuje na skasowanie to to robi i ta ma być. Nic dodać nic ująć!

Pierwszy tom który przeczytałem z tej serii i akurat ją zekranizowali. Dodam tylko że książka lepsza niż film;-)
Polecam

Polecam

Nie dziwi mnie, że to ten to wybrano do ekranizacji. Jest wystarczająco nośny. Snajper urządza sobie masakrę. Reacher próbuje się upewnić, że właściwy człowiek zostanie ukarany. Tyle, że mimo, że wszystko jest jasne - jednak nie jest. A Reacher nie lubi tego typu sytuacji. Sporo śledztwa z wybuchem akcji na sam koniec. Świetnie i szybko się czyta. Z napięciem.

Tamten rok zamknąłem Z Jackiem Richerem, ten - zacząłem. Tak, tak, wiem, że już końcówka grudnia, a ja obiecałem sobie w tym roku pisać na bieżąco opinie - nie wyszło :-) Będzie wielkie nadrabianie z całego roku...
Książka trzyma poziom. Tyle :-)

Książka trzyma poziom. Tyle :-)

Zastanawiałem się czy czytać, bowiem film mi się podobał ( pomimo nie pasującego Toma C w roli Reachera )

Teraz film wyblakł. Książka jest bomba i tyle w temacie

Teraz film wyblakł. Książka jest bomba i tyle w temacie

Bardzo fajna retrospekcja.
Nie wiem czy autor nabiera ogłady ale ta i poprzednia część bardzo fajnie się czyta. Reacher taki jak być powinien.

Bardzo fajna retrospekcja.

Moja druga książka z Reacherem w roli głównej, wciągnęła mnie równie mocno jak pierwsza. Sprawa na pozór łatwa i oczywista, okazuje się o wiele bardziej skomplikowana. Wiadomym jest, że taka forma nie przypadnie do gustu wszystkim, nie każdy lubi historie z nieśmiertelnymi głównymi bohaterami, sam też tak myślałem jednak się myliłem.

Ten tom pokazuje, że to co na pozór wydaje się oczywiste i zamknięte wcale nie jest takie proste, a drugiego dna trzeba się mocno doszukać. Jedna z moich ulubionych części :)

Najlepsza część do tej pory

Najlepsza część do tej pory