Harry Potter y la piedra filosofal

J.K. Rowling Wydawnictwo: Salamandra Cykl: Harry Potter (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Harry Potter and the philosopher's stone
hiszpański
Alicia Dellepiane
Harry Potter obcojęzyczne

Opinie [3 998]

Cała seria jest po prostu magiczna.

Dorastałam razem z kolejnymi częściami o Harrym więc mam ogromny sentyment do tej serii. Wciąż w sytuacji "nie mam co czytać" często sięgam po jeden z tomów.

"Państwo Dursleyowie spod numeru czwartego..." - za każdym razem gdy czytam te słowa czuję ciarki i wiem że zaraz wydarzy się coś magicznego. Książka dzieciństwa, która tak jak cały cykl została ze mną na lata i zostanie już na zawsze. Niepowtarzalny klimat i zdecydowanie każdy mugol powinien ją przeczytać.

A ja się pytam: na czym polega fenomen Harrego Pottera? Ot, kolejna książka fantasy jakich wiele. Kiedy się za nią zabrałam sądziłam, że będzie to coś zupełnie innego biorąc pod uwagę szum jaki ta seria wywołała. Jednak do mnie przygody czarodzieja nie trafiły jakoś szczególnie i nie będę kontynuować przygód w magicznej szkole. Dobre na wieczorne odmóżdżenie, ale nic więcej

Chyba nie ma osoby, która nie lubi tych książek

Pierwsza część jednej z najbardziej rozpoznawalnych dzieł fantasy. Oczywistą rzeczą jest że dosyć sporo różni się od samego filmu i posiada wiele dodatkowych ciekawostek albo wątków które nie zostały poruszone.

Harry Potter wywołał we mnie sine emocję. Bardzo pokochałam tą serię, chociaż przyznam szczerze - pierwszy rozdział strasznie mnie znudził. Mimo wszystko, Harry Potter to seria do której mam sentyment. Myślę jednak, że nigdy nie przeczytam tego tomu jeszcze raz.

Niezaprzeczalne pierwsze miejsce wśród książek mojego dzieciństwa

Podobało mi się, ponieważ było w niej dużo magii. Dzięki tej książce zacząłem czytać książki

ulubiona

97 612