Bogowie muszą być szaleni

Aneta Jadowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Heksalogia o Wiedźmie (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
dora wilk wiedźma anioł diabeł
Heksalogia o Wiedźmie (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
dora wilk wiedźma anioł diabeł

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Gdzie diabeł nie może tam Dorę pośle

13 Link do recenzji

Zachęcona pierwszą częścią przygód Dory Wilk, sięgnęłam po następną i sądzę, że trzecią też jeszcze przeczytam; jednak zobaczymy co dalej.
Podoba mi się jak Jadowska miesza różne systemy. W każdym jest hierarchia i odpowiednie protokoły, duża znajomość mitologii, religii, bóstw, przypowieści i legend pozwala wczuć się nie tylko w mroczne ale i te zabawne sytuacje. Całość...

Dora po poprzednich incydentach przeprowadza się na stałe do Thornu. Otrzymuje od Starszyzny trudne zadanie do wykonania, ale kto może tego dokonać jak nie ona? Wiedźma poznaje dość barwną genealogię swojej rodziny, dowiaduje się również o części swojej przeszłości, ktorej nie pamiętała. Ponownie towarzyszy jej diabeł Miron oraz Anioł Joshua. Czy uda im się nie dopuścić do...

Po raz kolejny autorka stworzyła niesamowity świat i bohaterów, których przygody pochłania się w błyskawicznym tempie. Te barwne postaci sprawiają, że nie sposób oderwać się od lektury i raz dwa okazuje się, że przerzucasz ostatnią stronę. Niesamowite. Fanką fantastyki nie jestem, a jednak przygody Dory Wilk ubóstwiam.

Choć jest to dopiero drugi tom przygód Jady...przygód? Raczej zamieszania i chaosu jakiego nawet najwięksi intryganci nie są sobie w stanie wymyślić. Wiedźma ma fajnych znajomych, takich nie za ludzkich, nie za magicznych, ale na pewno w każdym systemie jaki jest znany. Ona jedna potrafi z gracją i odpowiednio cięta ripostą przejść przez tsunami i powiedzieć, że to tylko...

Miłe i zwariowane. Autorka umie dawkować humor, pisać sceny miłosne i zna się na trzymaniu ludzi w niepewności.

Już mnie mdli od tych "słoneczek", "ptaszątek" i itp. Pod koniec myślałam, że autorka chce się łatwo pozbyć anioła, który stał się 5 kołem u wozu. Jednak nastąpiło inne rozwiązanie. Dorze jak na razie wszystko się udaje. Zobaczymy czy tak będzie w następnej części.

Pełna zwrotów akcji, barwnych postacie i wciągająca historia. Dora Wilk w najlepszej formie. Aneta Jadowska jak zwykle doskonała

Na półkach: , , , , ,

Niezła, ale bardzo wtórna.

Autorka bardzo plastycznie przedstawiła świat alternatywnego Torunia, wartka fabuła wciąga bez reszty. Lekki język- pełen humoru i ciętych ripost. Dynamiczna akcja, wielowątkowość i świetnie wykreowane postaci sprawiają , że nie sposób się nudzić przy książkach.

Dyskusje

1 974