Tajemnicza historia w Styles

Okładka książki Tajemnicza historia w Styles
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 1) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2012-01-01
Tadeusz Jan Dehnel
morderstwo Poirot kryminał detektyw trucizna Tadeusz Jan Dehnel

Na półkach: , , , , ,

To moje drugie spotkanie z autorką i już szykuję się na kolejne!

Książkę czyta się błyskawicznie, a zakończenie rozłożyło mnie na łopatki.

Agata Christie pisze rewelacyjnie!
Brak mi słów!!

To moje drugie spotkanie z autorką i już szykuję się na kolejne!

Książkę czyta się błyskawicznie, a zakończenie rozłożyło mnie na łopatki.

Agata Christie pisze rewelacyjnie!
Brak mi słów!!

Uwielbiam Herkulesa Poirota. Książka jest w stylu Christie: dom, morderstwo i pytanie: kto z obecnych zabił. Uwielbiam taką fabułę. Trzeba pamiętać, że jest to książka napisana wiele lat temu i czuć to. Klimat jest zupełnie inny niż pozycji aktualnych. To jest jednak to co ją wyróżnia. Czytałam ją z zaangażowaniem i nie zawiodłam się. Jedyne co mi nie bardzo pasowało to wielość nazwisk. Trochę się w tym gubiłam. Tak czy tak, książka była bardzo dobra i mam zamiar przeczytać całą serię.

Nie wciągnęłam się
Powiedzcie, że to nie był dobry tytuł na początek przygody z Christie :x

Nie wciągnęłam się
Powiedzcie, że to nie był dobry tytuł na początek przygody z Christie :x

Jest to pierwsza książka tej autorki z jaką miałam styczność. Była wspaniała, a sam detektyw jest genialny! Uwielbiam i na pewno przeczytam więcej części z udziałem Herculesa Poirot!

lekka książka fajnie się czytało, nie za dobrze pamiętam bohaterów bo było ich dużo, ale najważniejsze jest kto zabił i w jaki sposób prowadzono całe śledztwo a to w miarę pamiętam

Kiedy jechałam przez 13 godzin busem potrzebowałam audiobooka miłego do słuchania i mój wybór padł akurat na tą pozycję. I czy się zawiodłam? Trochę tak. Nie było to coś wyjątkowego czy wciągającego. Podobało mi się ale, przez większość książki się nudziłam a pomysł na zagadkę też trochę oklepany. Zakończenie ciekawe a ja bardzo też lubię styl pisania pani Christie i gdyby nie to oceniłabym ten kryminał niżej. Polecam ale nie oczekujcie zbyt wiele.

Herkulesa Poirota poznałem dzięki filmom , ale jakoś nigdy nie miałem ochoty przeczytać książek z nim. Jednak ostatnio obejrzałem nową wersję jednego z filmów z udziałem słynnego detektywa i przeczytałem wiele opinii , że książki są świetne. Więc postanowiłem sprawdzić czytając 1 tom i powiem szczerze , że bardzo żałuję , że nie zacząłem czytać wcześniej. Książka od pierwszego rozdziału mnie wciągnęła i z każdą stroną wciągała jeszcze bardziej. Postać detektywa jest o wiele lepsza niż w filmach , które oglądałem i nie można nie polubić tego słynnego detektywa. Polubiłem również przyjaciela , który mu pomagał w śledztwie(Hastings) A jeśli chodzi o mordercę to jego tożsamość była można powiedzieć zaskakująco przewidywalna. Od samego początku praktycznie każdy podejrzewał męża ofiary i , gdy się wydawało , że jedynie Herkules wątpi w jego winę ostatecznie okazało się , że to faktycznie mąż za tym stoi , a Poirot wiedział o tym praktycznie od samego początku. Zaskoczyło mnie też , że wspólniczką mordercy była powiernica ofiary , która zachowywała się jakby nienawidziła męża kobiety , a na koniec okazało się , że nie dość , że są wspólnikami to jeszcze kuzynostwem. Po 1 tomie wiem , że następne części też przeczytam mimo , że jest ich naprawdę sporo.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Za dużo w tej książce jest chaosu, jak dla mnie. Rozumiem, że cały opis morderstwa i kto, kogo zabił wymaga czasem zawrotności wydarzeń, ale tutaj było tego już za dużo. Na samym początku nie dość, że gubiłam się bardzo, to nudziło mnie strasznie wprowadzenie do całego śledztwa i morderstwa. Było dla mnie trochę za długie. Podsumowując, bardziej mi się podobało A.B.C np. niż Tajemnicza historia w Styles.

Jest to prawie niemożliwe i jestem chyba ostatnią osobą na świecie, która nie czytała jeszcze książek Agathy Christie.... Ja, fanka klasyki i poszukiwacz staroci. No ale tak jest. Shame on me.... I wiem, wiem, że jeśli cały świat mówi o tym, że coś jest dobre, to NAPRAWDĘ to musi być dobre, ALE.... "Tajemnicza historia w Styles" tak bardzo trafiła w mój gust, że jestem zaskoczona i w tym całym zażenowaniu nieznajomością takiej klasyki jestem zachwycona, że pozostało mi jej tak dużo i mogę pozostać w tych klimatach jeszcze długo, długo.

Typowa Christie - niepozorne morderstwo z niezwykle rozbudowanym wyjaśnieniem i szczegółowymi portretami psychologicznymi bohaterów.
Dobra w ramach odskoczni od wymagającej literatury ;)

Dobra w ramach odskoczni od wymagającej literatury ;)