Odradzanie się kultury słowiańskiej w Polsce

Okładka książki Odradzanie się kultury słowiańskiej w Polsce
2012-01-01
Słowianie Rodzima Wiara rodzimowiercy neopoganie neopogaństwo religia Słowian

więcej Więcej

Słowiańskie abecadło.
Najbardziej podstawowe wprowadzenie w świat słowiańskiej mitologii, religii i zwyczajów oraz całkiem ciekawa bibliografia dla zainteresowanych poszerzeniem wiedzy.

Rzecz bardzo przystępnie napisana. Jedyne co mi przeszkadzało, to powtarzanie informacji w różnych rozdziałach, jakby książka była zbiorem kilku niezależnych, krótszych publikacji. Polecam:)

Autor zgrabnie streszcza to, co się w Polsce dzieje u rodzimowierców. Opisuje różne ruchy nawiązujące do korzeni słowiańskich, które pojawiały się w Polsce od międzywojnia do dziś. Zarówno te, które odprawiają dawne obrzędy, jak i te, które patrzą na prehistorię narodu z kulturowej czy socjologicznej strony. Zarówno nacjonalistyczne, jak i te, które głoszą miłość do natury...

• Słowiańszczyzna
  • Słowianie
  • Słowiańskie
  • Religioznawstwo, mitologia
  • Eseje, felietony, reportaże, literatura faktu
  • Chcę w prezencie
  • Literatura faktu