Trzy oblicza pożądania

Okładka książki Trzy oblicza pożądania
Megan Hart Wydawnictwo: Mira Cykl: Alex Kennedy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Alex Kennedy (tom 1)
Tempted
Mira
2012-10-03
2012-10-03
literatura erotyczna piękna

"Trzy oblicza pożądania" to książka autorstwa Megan Hart, wydana nakładem wydawnictwa Harper Collins. Jak sami możecie zauważyć, wygląd zewnętrzny tej pozycji jest kuszący, mroczny i tajemniczy. Dlatego też skuszona wizją niesamowitych przeżyć rozpoczęłam przygodę z występującymi tam bohaterami.
Z początku poznajemy dwóch głównych bohaterów: Anne i Jamesa, od kilku lat tworzą udane, spełnione małżeństwo, snują wspólne plany dotyczące ich wspólnego życia, a nawet rozmyślają o powiększeniu rodziny. Z pozoru, wydają się być zwykłymi ludźmi, jednak w ich głowach pojawiają się dość niegrzeczne myśli. Wtedy to, w ich, w miarę, uporządkowane życie wkracza przyjaciel z młodości Jamesa, Alex. Mężczyzna dotychczas nieznany Anne, kobieta słyszała o nim tylko opowieści, które przedstawiał jej mąż. Wie, że łączy ich mocne jak na mężczyzn uczucie, jednak nie podejrzewa niczego zdrożnego. Uśpiona czujność, skryte marzenia i fantazje doprowadzają do wykorzystania obecności Alexa w ich domu, do zrealizowania najskrytszych pragnień. Mamy troje bohaterów, każde z innym charakterem i przeszłością, miłosny trójkąt i złamane serca, bo jak wiadomo, kiedy do głosu dochodzi serce, ktoś z pewnością będzie cierpiał. Pomimo sporego potencjału jaki ta książka posiadała, nie porwała ona mojego serca. Akcja pomiędzy trojgiem bohaterów była jeszcze znośna, ale wątki poboczne, typu wspomnienia z dzieciństwa głównej bohaterki i jej przygody z siostrami w życiu teraźniejszym były tylko zbędnymi dodatkami. Miałam wrażenie, że autorka, z góry miała plan na stworzenie książki z motywem trójkąta, tego trzymała się do pewnego momentu, a później stwierdziła, że jednak wypadałoby wzbogacić akcję czymś jeszcze, co chociaż trochę da odpocząć czytelnikowi od mocnych emocji. Ten tytuł mogę Wam polecić jako książkę do odpoczynku, wyłączenia swojej głowy od własnych problemów i zanurzenia się w życie dość nietypowe, oryginalne i odważne. Bardzo żałowałam, że autorka nie pociągnęła w inną stronę pewnego sekretu, który mężczyźni ukrywali przed Anne. Był to jeden z lepszych punktów w tej powieści, który sprawiał, że nie rzuciłam tej książki po przeczytaniu kilkunastu pierwszych stron. Poza tym brakowało mi tu emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Głównymi minusami tej powieści są przewidywalność, schematyczna i sztampowa fabuła oraz brak psychologicznego profilu bohaterów, ale dzięki temu książkę tę czyta się szybko, łatwo i w miarę przyjemnie.
Myślę, że aby w pełni dowiedzieć się o minusach i plusach tej powieści, musicie przeczytać ją sami. Może nie porwie was w wir nieprzewidywalnych zdarzeń, ale z całą pewnością urozmaici spędzony z nią dzień lub wieczór.

Z początku poznajemy dwóch głównych bohaterów: Anne i Jamesa, od kilku lat...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja pierwsza książka tej autorki. Dosyć interesująca historia, niespotykana w codziennym życiu zbyt często. Małżeństwo przyjmujące przyjaciela pod swój dach i nie tylko tam. Z czasem sytuacja zmienia się i wszyscy razem zaczynają tworzyć jedność, przynajmniej w sprawach łóżkowych. Jednak historia kończy się smutno i nie tak, jakby mogli tego się spodziewać czytelnicy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Itrygujący opis i cudowna okładka, któa obiecuje wiele. A co jest w środku? Początek bardzo mi się spodobał, później było różnie. Historia dosyć specyficzna i kontrowersyjna, jak dla mnie. Lubię erotyki i często po nie sięgma, jednak jeszcze żaden trójkąt mnie nie przekonał. Tym razem też tak było. Początkowo historia toczyła się ciekawie, jednak z czasem wszystko zrobiło się trochę zagmatwane, irytujące i odrobinę nudne. Bohaterka zaczęła się gubić we własnych uczuciach, emocjach i sama nie wiedziała czego chce, a męscy bohaterowie również dziwnie się zachowywali. Klimat zrobił się dziwny i już nie mogłam doczekać się zakończenia. Mimo to książkę czytało mi się dosyć przyjemnie, w szczególności początek.

Wspaniała , niebanalna historia, świetnie napisana

Wspaniała , niebanalna historia, świetnie napisana

Na półkach: , , , , ,

Czy małżeństwo w którym małżonkowie nie mówią sobie wszystkiego i mają tajemnice ze swej przeszłości może być udane?
Takie było małżeństwo Anne i Jamesa i dla nich było udane i szczęśliwe.
Jednak wszystko się zmienia gdy przyjeżdża do nich dawno nie widziany przyjaciel mężczyzny - Alex.
Jamie przy dawnym kumplu staje się zupełnie innym człowiekiem. Kobieta też dostrzega, że obecność w domu przyjaciela męża na nią wpływa i zaczyna go skrycie pożądać.
W pewnym momencie James zaprasza Alexa do małżeńskiego łoża, gdzie w trójkę zaczynają spędzać wakacyjne gorące chwile.
Jak dołączenie mężczyzny do łoża gospodarzy może na nich wszystkich wpłynąć? Czy ta zabawa może zakończyć się bez konsekwencji dla uczestników, aby nikt nie ucierpiał? Czy to w ogóle możliwe? Czemu przed laty drogi przyjaciół się rozeszły i co to dla ich trójki może oznaczać?

Początkowo myślałam że to nic innego jak lekki erotyk z trójkątem. Jednak myliłam się. Poznajemy charakterystycznych bohaterów i ich bolączki oraz niepokoje. Jesteśmy świadkami wielu zmian w ich życiu oraz mocy sióstr, które się wspierają na każdym kroku, choć nie szczedzą też sobie gorzkich słów. Poznajemy też małżeństwa, które na zewnątrz są wręcz idealne ale to tylko pozory bo prawda jest zupełnie inna.
Warto przetrwać te pierwsze strony aby zagłębić się w tych emocjach jakie niesie ta książka.

Takie było małżeństwo Anne i Jamesa i dla nich było udane i szczęśliwe.

Mogłoby się wydawać, że Anne ma świetne życie, domek nad jeziorem, cudowny mąż i zwariowane siostry. Dziewczyny chcą zorganizować imprezę z okazji rocznicy ślubu rodziców. Tylko oprócz tego w jej życiu pojawia się ktoś jeszcze. Mąż postanowił zaprosić do siebie przyjaciela, który będzie poszukiwał mieszkania po powrocie z Singapuru. Od momentu jego przeprowadzki wszystko się zmienia, a ukryte żądze wychodzą na jaw. Do czego to doprowadzi? Jakie tajemnice skrywa idealny mąż? Czyje serce zostanie złamane?

Miałam niejakie obawy sięgając po ten tytuł. Po Barwach pożądania czułam pewien niesmak i niedosyt. Gdy zaczęłam czytać tą, po 30 stronach się załamałam, ponieważ w tak małej ilości tekstu były już dwa długie opisy scen łóżkowych i przeraziłam się, że dalej będzie to samo. Na szczęście im dalej, tym lepiej. Książkę czytało się o wiele przyjemniej niż poprzednią. Styl był lżejszy, łatwiejszy do wciągnięcia się i lepiej zostały rozstawione akcja, a monologi. Bardziej ta historia mnie wciągnęła i zaangażowała. W pewien sposób zżyłam się z postaciami i byłam ciekawa co się z nimi stanie.

Bohaterowie nie byli źli. Anne była ciekawa, ambitna i potrafiła wszystko zaplanować. Do tego rodzina stanowiła dla niej naprawdę wiele, a dla męża naprawdę wiele poświęciła. Jamesa zaś tak średnio polubiłam. Z jednej strony wydawał się idealnym mężem, o którym marzy każda dziewczyna. Ma jednak swoje za uszami i to mocno popsuło moją ocenę tego pana. No i jeszcze jeden ważny pan, czyli Alex. To taki typowy bad boy. Wolna dusza, która robi to, na co aktualnie ma ochotę i za bardzo nie przejmuje się konsekwencjami.

Ogólnie jestem po tej lekturze mocno zaskoczona. Nie spodziewałam się, że poruszy tyle różnych wątków. Znajdziecie tutaj takie tematy ukryte żądze, toksyczne związki, problemy rodzinne, czy do czego mogą doprowadzić kłamstwa i niedopowiedzenia. Mimo dużej ilości scen seksu to poruszenie takich wątek wiele powieści dało i zyskała na tym.

Podsumowując to była miła odmiana od Barw pożądania. O wiele lepsze wywarła na mnie wrażenie i sprawiła, że do następnej powieści podchodzę spokojniej i większą ciekawością. Dlatego jeśli macie ochotę na powieść, która porusza wiele różnych wątków, jest napisana ciekawym stylem i dużo w niej nie jest tylko czarno-białe, ale ma też wiele odcieni szarości.

Autor: Megan
Hart Tytuł: Trzy oblicza pożądania Wydawnictwo: Harper Collins Nigdy nie zdradziłam męża. Nie miałam też żadnych powodów, by podejrzewać, że on mnie zdradził. A teraz zapraszaliśmy obcą osobę do naszego łóżka. Musiałabym być stuknięta, żeby nie czuć niepokoju. Pożądanie zwyciężyło nad zdrowym rozsądkiem. Zupełnie jak w przeszłości, gdy moje ciało zignorowało rady umysłu i serca. Dojrzałam, ale nie zmądrzałam. Stałam pomiędzy, ale jednocześnie ponad nimi, jak dama między dwoma królami. Byli opanowani, choć gotowi zmienić to w każdej chwili, czekali tylko na moją komendę. Nie byli podobni, ale w tej chwili całkowicie nierozróżnialni. Do książki podeszłam ze względu na chęć poznania kolejnej książki autorki. Poprzednie bardzo mi się spodobało, więc chciałam, by ta również była dobra. Już od pierwszej strony wcieliłam się w rolę bohaterki i śledziłam jej losy. Bacznie oceniałam jej zachowanie, ponieważ poczułam u niej niechęć do niektórych rzeczy. Byłam ciekawa czy będzie oschła do swojego męża. Całe szczęście było wszystko dobrze. Podobało mi się to, że oni się dogadywali. Historia prowadzona jest zwyczajnie, poznajemy życie kobiety, a po jakimś czasie akcja zaczyna się rozkręcać. Byłam w szoku ze względu na to, czego się dowiedziałam. Nie spodziewałam się, że małżeństwo będzie zdolne do takiego czegoś. Było to dla mnie miłym zaskoczeniem. Książka rozpala nas od środka i nie pozwala zostawić. Mimo wszystko jej mąż działał mi na nerwy, ponieważ jak mógł ją namawiać do takich rzeczy. Nie wiedziałam, dlaczego ona się zdecydowała, lecz po kilku stornach już zrozumiałam. Mimo wszystko byłam wzruszona trochę tą sytuacją. Książka zakończyła się nie tak jak się spodziewałam. Myślałam, że wyjdzie z tego coś innego, lecz to co się stało było w sumie miłe. Uważam, że tak książka jest najlepsza od wszystkich. Ocena 9/10

Autor: Megan

Książka opowiada o małżeństwie. Anne i James mają w życiu wszystko. Przynajmniej tak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Są dobrymi ludźmi i razem tworzą zgrany duet. W ich życiu panuje między nimi pewna harmonia. Dogadują się dobrze w wielu kwestiach, a przede wszystkim w łóżku. Autorka świetnie opisała pożądanie, które między tą dwójką nadal płonie. Oboje są doskonale świadomi swoich ciał i tego co sprawia im rozkosz i przyjemność. Cały ten prowizoryczny spokój mija, gdy w ich życiu pojawia się Alex, przyjaciel Jamesa z młodych lat. Postanawia się on zatrzymać u małżeństwa na kilka miesięcy. Z racji tego, że przez jakiś czas nie miał kontakt z Jamesem – Anne nigdy go nie poznała, i z samego początku nie była zbyt optymistycznie nastawiona do tej wizyty. Jednak kiedy pojawił się już w ich domu, sytuacja całkowicie się zmieniła, a między nią i Alexem zaczęło coś ewidentnie iskrzyć.
Powiem wam, że jest to książka z rodzaju tych klasycznych erotyków, ale takich ze smakiem, gdzie czytając nie ma się ochoty wywracać oczami. Odpowiednio zbudowane napięcie przez autorkę doskonale zdaję się wpisywać w cały wątek.
Uważam , że postać kobiety została całkiem dobrze wykreowana. Nie jest w żadnym stopniu oderwana o rzeczywistości, a problemy z którymi przychodzi jej się zmierzyć podczas całej historii sprawiają, że jest autentyczna. Jej rozterki, emocje, które poznajemy dużo nam o niej mówią, jako człowieku. Dodatkowo poznajemy jej historię, rodzinę oraz mamy czysty wgląd w relację jaką łączy ją z siostrami.
Jej związek z mężem jest również głęboki i pełen miłości , ale też i spokoju ? Natomiast kiedy pojawia się Alex, zaczynają się również pojawiać pytania o przeszłość łączącą jego z Jamesem. Nagle nic nie wydaje się takie oczywiste jakby mogło być, a bohaterka zaczyna mieć niepokojące myśli, chociaż wcale się do tego otwarcie nie przyznaje. Coś, albo ktoś zasiał w jej głowie ziarno nie pewności, a kłębiące się myśli momentami nie dawały spokoju. Kiedy jednak ląduje z obiema partnerami w łóżku doświadcza niewiarygodnych doznań. Chociaż z pozoru wszystko ma opierać się wyłącznie na bliskości fizycznej i przyjemności, to czy w rzeczywistości jest tak również ? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, poznając całą historię. W każdym bądź razie to co łączy tę trójkę jest mocno intrygujące i hipnotyzujące.
Ja od siebie dodam, że miło było przeczytać historię, która wprawdzie była przepełniona erotyzmem – nie była wulgarna, a nasycona różnymi innymi emocjami przeplatającymi się wzajemnie, tworząc jedną wielką całość. Dobrze mi się czytało tę lekturę, i na pewno niebawem sięgnę po kolejną część. Samo zakończenie książki było również nieco zaskakujące. Całość oceniam na plus i czas spędzony z tą książką, jako dobry  Aż jestem w szoku, że wcześniej nie trafiłam na autorkę, bo bardzo spodobała mi się jej lekkość pióra 

Książka opowiada o...

Nowa odsłona, stara historia. Megan Hart, poczytna autorka powieści zagranicznych, doczekała się wznowienia swojej trylogii w nowej szacie graficznej. Dzięki temu czytelnicy mogą przypomnieć sobie jej twórczość oraz - jeśli jeszcze nie mieliście okazji - poznać jej romantyczną historię.

Nie będę Was oszukiwać, cała trylogia jest banalna a historia sama w sobie dość przewidywalna. To typowy erotyk, w którym fabuła skupia się przede wszystkim na miłosnych rozterkach głównych bohaterów i dookoła nie dzieje się nic innego. Jednak i takie książki są czasami potrzebne, typowe czasoumilacze, historie niezobowiązujące, lekkie, ale przy tym przyjemne w odbiorze i bez wątpienia ta seria się do nich zalicza.

Osobiście bardzo lubię książki Hart, znacznie lepiej czytało mi się je niż znanego Grey'a. Jak na literaturę erotyczną przystało historia błądzi pomiędzy typowymi schematami, skupia się na dość intensywnych, zmysłowych, ale na pewno nie przeznaczonych dla młodego czytelnika scenach i pozwala głównej bohaterce odkrywać nowe oblicza pożądania. Wpuszcza do swojego małżeństwa trzecią osobę i to co dzieje się pomiędzy nimi nie zawsze jest dobre, ale za to pozwala kobiecie odkryć czego tak naprawdę pragnie.

Autorka pisze lekko i obrazowo, dokładnie tak jak wymaga tego typu książka. Nie będzie wątków pobocznych, nie będzie skomplikowanych motywów, nie będzie także wartości do rozstrzygnięcia pod względem moralnym. Liczy się tu i teraz, czyli chwila wielkiego pożądania, potrzeba zaspokojenia swoich oczekiwań i eksperymentowanie seksualne. O to przecież chodzi w tego typu powieściach, prawda?

Fabuła jest prosta, wyznacza sobie cel i dąży do niego poprzez jeden wątek. Nie spotka nas więc podczas czytania żadne zaskoczenie, pojawią się również typowe, schematyczne wydarzenia, ale to akurat działa na jej korzyść, ponieważ myślę, że po takie książki sięgamy da przyjemności i potrzeby przeczytania czegoś lekkiego, co nie zmusza nas do intensywnego myślenia.

Seria budzi wiele kontrowersji, ale utrzymana jest w typowych ramach gatunku, więc nie oszukujmy się - nie będzie słodko i uroczo, tylko intensywnie i płomiennie. Bohaterowie będą przekraczać granicę, szukać nowych doznań, zrywać z zasadami typowego, cichego małżeństwa. Jeśli więc lubicie erotyki i nie jest Wam straszny wątek romantyczny jako ten kluczowy dla fabuły, polecam nadrobić zaległości i sięgnąć po książki Hart w nowej odsłonie.

Zastanawiałyście się kiedyś jakie mroczne sekrety może skrywać Wasza druga połówka?

W idealnym związku nie ma tajemnic.
W idealnym związku nie ma wstydu.
W idealnym związku....

Ale czy "idealny związek" istnieje?

Każdy ma swoją przeszłość, którą nie zawsze chce dzielić się z innymi. W małżeństwie Anne i Jamesa możemy zauważyć mnóstwo czułości i pasji. Szacunek i zaufanie stanowią rusztowanie ich związku.
Kiedy do ich domu wkracza cień przeszłości mężczyzny, wszystko wydaje się zmienić o sto osiemdziesiąt stopni. Alex miał w sobie coś, przez co kobieta nie potrafiła przejść obok niego obojętnie.

Pewnego dnia dostaje propozycję, która zaważy na życiu całej trójki.

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego zakończenia. Musiałam wrócić do pierwszych trzech rozdziałów, aby móc zwrócić uwagę na szczegóły, które umknęły mi przy pierwszym spotkaniu z lekturą. Zdałam sobie sprawę, że autorzy często już na początku dają nam znaki, które niestety pomijamy. Do kolejnej powieści podejdę z większą uwagą, skupiając się na detalach.

W idealnym związku nie ma tajemnic.
W idealnym związku nie ma wstydu.
W idealnym związku....

Ale czy "idealny związek" istnieje?