Strategie geniuszy. Myśl jak Albert Einstein

Okładka książki Strategie geniuszy. Myśl jak Albert Einstein Robert Robert Dilts
Okładka książki Strategie geniuszy. Myśl jak Albert Einstein
Robert Robert Dilts Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Strategies of Genius, Volume Two
Sensus
2012-01-01
2012-01-01
Cezar Matkowski
startegie geniusz albert einstein

Temat zawarty w tej pozycji nie jest dla mnie jakiś bliski. Dlatego też, nie mogę powiedzieć żaby książka ta przykuła moją uwagę. Tak naprawdę to momentami męczyłem się analizując to co autor chce mi przekazać. Myślę, że ocena jaką wystawiam jest adekwatna do moich przeżyć.

"Albert Einstein (1879-1955) nie tylko uważany jest na całym świecie za geniusza, ale stanowi także symbol geniuszu XX wieku. W swojej pracy zajmował się kwestiami nie tylko naukowymi i namacalnymi, ale także duchowymi i społecznymi. Jest również autorem całkowicie nowego paradygmatu myślenia, który wpłynął na to, jak patrzymy dziś na wiele codziennych zjawisk."

Po zakończeniu 2. klasy liceum, myślałam, że to już koniec mojego "jakiegokolwiek kontaktu" z fizyką (znienawidzonym przeze mnie i wielu moich rówieśników przedmiotem szkolnym). Okazało się jednak, że los chciał, bym zmierzyła się z pozycją o jednym z najbardziej znanych geniuszy, który zajmował się zagadnieniami dotyczącymi fizyki.

Publikacja podzielona jest na kilka części: epistemologia Einsteina, makrostrategia modelowania Einsteina, poglądy Einsteina na język, teoria względności, zastosowanie strategii Einsteina i inne. Do książki dodano również: podstawy i założenia NLP, presupozycje NLP oraz słowniczek pojęć NLP.

Zaraz po skończonej lekturze, nie wiedziałam nawet, co mogę o niej napisać. Przyznam szczerze, że troszkę ją wymęczyłam - tak jak powiedziałam fizyka to moja pięta achillesowa. W każdym razie muszę przyznać, że pozycja jest bardzo fajnie przygotowania. Założenia i myśli Einsteina nie się przedstawione na zasadzie "może tak było, może nie - ja tutaj tylko zgaduję", ale poparte licznymi przykładami. Możemy dowiedzieć się w jaki sposób ten niezwykły człowiek myślał i wyprowadzał różne założenia. W książce znajdziemy też wiele rysunków, które bardzo pomagają w rozumieniu treści takim laikom jak ja. Dzięki nim byłam wstanie zrozumieć eksperymenty i nadążać za tokiem myślenia - w innym przypadku byłyby to dla mnie jedynie puste słowa.

Myślę, że tytuł ten to nie lada gratka dla osób zainteresowanych osobą Einsteina, zainteresowanych NLP i publikacjami tego typu. Ja co prawda nie za bardzo się do nich zaliczam i upewniłam się w tym, że fizyka to nie jest moja ulubiona dziedzina, ale w gruncie rzeczy, cieszę się, że miałam możliwość zapoznać się z tą pozycją ;)

Recenzja pochodzi z bloga: http://mipropiabiblioteca.blogspot.com/

Po...

Geniusz myślenia wyklucza strategię tegoż myślenia. Geniusz improwizuje, nie myśli o myśleniu. Reguły przyswajania wiedzy są dla niego aprioryczne.

• Mind & SpeedReding
  • Psychologia