Nieszpór

2012-01-01
2012-01-01
978-83-7432-810-4
Bieszczady

Ta niewielka książeczka jest pełną ciepła opowieścią o podstarzałym hipisie uciekającym w góry by zapomnieć o uciekającym czasie, powspominać stare dzieje, wyciszyć się i poimprezować. Organizuje co roku Bazę na Wierchu, gdzie przyjeżdżają znajomi i nieznajomi. Celebrują te swoje spotkania w starym stylu, pełne życia i muzyki. Klimatycznie.

Jedyne co potrafię teraz napisać to "Dziękuję".
Za tę książkę, za jej niesamowity klimat, za muzykę, za góry, za bazę, za świat, który podczas czytania książki zrodził się w mojej wyobraźni, za niesamowite wnioski, do których doszłam oraz za zwykłą niezwykłość chwili, którą główny bohater wspomina i próbuje schwytać ostatkiem sił.
"Nieszpór" to kolejna fenomenalna powieść Tadeusza Żuczkowskiego. Jestem pod ogromnym wrażeniem ogółu literackiego tego autora.

Jedyne co potrafię teraz napisać to "Dziękuję".
"Nieszpór" to kolejna fenomenalna powieść...

"(...) Prawie już się udało

Coś niby światło w tunelu

Prawie umarłeś z miłości
Prawie się do niej zrodziłeś
Niemal omdlałeś z radości
I prawie za dużo nie piłeś

Prawie nie czułeś rozpaczy
Złe przeszło prawie bokiem
Szedłeś tam prawie gdzie chciałeś
I w miarę równym krokiem

Prawie się nie potknąłeś
Omal stanąłeś na nogi
I prawie nie zboczyłeś
Z właściwej drogi

Prawie nie udawałeś
Bo prawie mogłeś być sobą
Prawie nie ustąpiłeś
Pan Bóg prawie był z tobą
Żyłeś w prawie zapale
Żyłeś prawie w rozpędzie
Było prawie no prawie wspaniale
Innego "prawie" nie będzie".

"(...) Prawie już się udało

Prawie umarłeś z miłości
Prawie się do niej zrodziłeś
Niemal...

• Tadeusz Żuczkowski
  • Książki, które mieszkają ze mną
  • Powieści
  • Powieść