Powrót Dawida

Ryszard Wójcik Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji biografia, autobiografia, pamiętnik
8321204457
Wydawnictwa Radia i Telewizji
biografia, autobiografia, pamiętnik
8321204457

reportaż taki dłużący, trochę poprawny, o Sieradzu.

Interesująca i wciągająca książka. Opowiada o nieprawdopodobnych losach sieradzkiego Żyda - Dawida. Historia jak z bajki. Czasem z koszmarnej, czasem usłanej różami, piękna, bo napisana przez życie. Wzruszająca, bo ukazuje ludzkie zachowania w miejscach kompletnego zezwierzęcenia. Wciągająca, pokrzepiająca i przywracająca wiarę w ludzkość.

• 1n) Holokaust
  • II wojna światowa