Modigliani

Okładka książki Modigliani
Matilde BattistiniStefano Peccatori Wydawnictwo: HPS, Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Seria: Klasycy Sztuki biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Klasycy Sztuki
HPS, Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2006-01-01
2006-01-01
Jadwiga Walkowska
Modigliani Montparnasse akty Livorno malarze włoscy

więcej Więcej

Bardzo lubię całą tę serię. Modigliani to jeden z moich ulubionych malarzy i przyznaję, że tom poświęcony jego postaci oraz całej twórczości przybliża ją celnie i interesująco. Plus za wybór przykładów prac.

Tą ksiązkę dostałam w prezencie od kogoś dla mnie wyjątkowego, kto zna mnie na tyle dobrze, by wiedzieć, czym sprawić mi największą przyjemność:)
Książka opowiada o wspaniałym artyście, Amadeo Modiglianim, który przez całe swoje dość krótkie ale jakże intensywne życie był wyalienowany ze środowiska. Zmarł wycieńczony gruźlicą.
Był wielką indywidualnością, niezwykle...

• Historia sztuki
  • Półka II