Modigliani

Bardzo lubię całą tę serię. Modigliani to jeden z moich ulubionych malarzy i przyznaję, że tom poświęcony jego postaci oraz całej twórczości przybliża ją celnie i interesująco. Plus za wybór przykładów prac.

Tą ksiązkę dostałam w prezencie od kogoś dla mnie wyjątkowego, kto zna mnie na tyle dobrze, by wiedzieć, czym sprawić mi największą przyjemność:)
Książka opowiada o wspaniałym artyście, Amadeo Modiglianim, który przez całe swoje dość krótkie ale jakże intensywne życie był wyalienowany ze środowiska. Zmarł wycieńczony gruźlicą.
Był wielką indywidualnością, niezwykle wrażliwym i utalentowanym artystą. Jak wielu jemu podobnych żył w czasach, w których nie poznano się na jego kunszcie. Zmarł w kwiecie wieku a jego ukochana koieta i muza, Jeanne Hebuterne zaraz po jego śmierci popełniła samobójstwo. Spoczęli więc razem, w jednym grobie, na cmentarzu Père-Lachaise wraz z nienarodzonym,drugim dzieckiem. Modi był kimś wyjątkowym, wybitnym indywidualistą, który nie znalazł w swoich czasach zrozumienia wśród odbiorców ale tez wśród innych artystów. Ta książka - album przybliża nam postać i twórczość tego wspaniałego malarza. Polecam tę ksiażkę nie tylko wielbicielom sztuki.

Był wielką indywidualnością, niezwykle...

• Historia sztuki
  • Sztuka