Koniec gry

Okładka książki Koniec gry Jason Starr
Okładka książki Koniec gry
Jason Starr Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Seria z Puzzlami
C&T Crime & Thriller
2012-08-01
2012-08-01

"Starr zawsze gwarantuje wysokiej klasy rozrywkę..." Jeffrey Deaver - a ja się pytam gdzie ta rozrywka i to jeszcze wysokiej klasy? Co prawda to pierwsza i na razie jedyna książka Starra, którą przeczytam, ale dostałam przeciętną historyjkę niespełnionego bejsbolisty, który na każdym kroku zachowuje się jak rozwydrzone dziecko tupiące i wrzeszczące jeśli nie dostanie tego czego chce, zazdrosnego o odnoszącego sukcesy "kolegę", który jest za to uosobieniem zwykłego dupka. W ogóle mnie ta historia nie wciągnęła, może gdyby wątek poboczny był bardziej rozwinięty, to kto wie, może byłoby ciekawiej.

Jason Starr to bez wątpienia ciekawy autor, w końcu nawet sam Jeffrey Deaver pisze że "Starr oferuje wysokiej klasy rozrywkę".
Łapię się na tym że często porównuję autorów i książki do Harlana Cobena. Jako że jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców kryminałów i uważany za mistrza, a mnie kompletnie nie porywa, mogę sobie ocenić obiektywnie (albo subiektywnie :D) "warsztat" obu stron.

Jak jest w przypadku Starra? Obu łączy to że wplątują swoich zwyczajnych bohaterów w nieciekawe historie.
Natomiast różnica jest taka, że Starr nie dokłada do akcji kompletnie niezrozumiałych wątków. Po co wplątywać we wszystko FBI i inne alfabetyczne służby specjalnie, mafię i co tylko się da?
Po nic, można tego nie robić, a akcja będzie emocjonująca tak czy inaczej. Choć nie będzie galopowała bez sensu do przodu, a bohater nie zmieni się z lekarza w komandosa mordującego co tylko się rusza.

Cenię autora za to że jego bohaterowie mają rzeczywiste problemy, popełniają zwyczajne błędy, i są podobni do każdego z nas.
Polecam zapoznanie się z tym intrygującym autorem, choćby dla poszerzenia horyzontów czytelniczych.

Pewnie nie każdy doceni tego typu rozrywkę, ale... warto spróbować.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 2017
  • Posiadane
  • Kryminał, Sensacja, Thriller
  • Zaczęte, nieskończone
  • Thriller
  • Rok 2016

Dodaj cytat z książki Koniec gry