Irena

konflikt pokoleń matka córka

Oficjalne recenzje i

Zwyczajna-niezwyczajna historia

[ 33 ] Link do recenzji

Bardzo obyczajowa - o problemach życia codziennego. Każdy z nas ma chyba podobne...

Pierwsze kilka stron, bo o pogrzebach i śmierci czytać nie lubię, nie brzmiało zachęcająco, ale jeszcze bardziej nie lubię zostawiać książek nieprzeczytanych, no chyba że się baaaardzo męczę. I całe szczęście, że tej powieści nie zostawiłam, bo żałowałabym, oj żałowałabym.
Na początku też zastanawiałam się czemu książka o tak naprawdę trzech kobietach nosi tytuł...

Nie widzę sensu we wciąganiu do spółki córki autorki - która to córka jest przedstawiana na okładce jako niemal drugi da Vinci - liczy, śpiewa, szydełkuje, a nawet pływa (tylko pisać nie umie...). Efekt współpracy niestety jest żałosny. Nudne to i kiepsko napisane. Myślę sobie, ze pani Kalicińska powinna byla poprzestać na pierwszym tomie "Rozlewiska".

Czytałam jeszcze jako młoda kobieta, nieświadoma za bardzo kim jestem. Chyba dopiero po kilku latach, kiedy życie dało mi w kość i czegoś się od niego nauczyłam potrafiłam odbierać na jednej fali z Autorką. Zatem, książki pani Małgosi polecam kobietom dojązłym nie metrykalnie, ale duchowo.

O ludzie! Jaka dobra ta książka dla mnie była. Zabrałam się za nią w końcu. Oj długo na mnie na półce czekała a i tak w większości pociągnęłam w ebooku i audiobooku.
Obyczajowka jakich naprawdę nie wiele. Tu nie chodziło o samą historię, a o relację pomiędzy trzeba bliskimi sobie kobietami i innymi. Szczególnie dla mnie zapadła w duszy komunikacja matka-córka...
Każda z...

Przeczytane juz jakis czas temu pamietam fabule gdzie konflikt rodzinny miedzy matka i corka trwal z powowdu ciezkich przezyc z przeszlosci. Przyjemnie sie czytalo i lekko jesli niema sie nic bardziej ambintego to jak najbardziej mozna po nia siegnac.

Przyjemna książka ukazująca relacje międzypokoleniowe kobiet. Mimo swej lekkości ukazuje jakże ważne problemy pomiędzy matką a córką.

Bardzo ładnie napisana historia 3 kobiet wraz z ich radoścismi, troskami i życiem codziennym. Każda bohaterka reprezentuje swoje pokolenie i wszystkie są w tym bardzo szczere i realne. Fabuła jest niezwykle spójna, bez chaosu zdarzeń, zbędnych postaci i wątków. To prawdziwa powieść obyczajowa w której po części odnalazłam siebie.

Wciągająca komedia dla kobiet na samotne wieczory przy herbatce lub lampce wina. Otwiera oczy na pewne sprawy.

2041

Trzy kobiety: Dorota – matka, Jagoda – córka i Irena – przyszywana ciocia-babcia. Dwie pierwsze toczą międzypokoleniową walkę o wpływy. Trzecia – od niedawna wdowa, wie jak postępować z każdą z nich. Z pozoru to ona powinna oczekiwać opieki, otuchy, pomocy. W rzeczywistości, tak jak zwykle troszczy się o Jagodę i Dorotę. Dzieli się z obiema doświadczeniem, przekazuje prawdy...

Dyskusje

1 740