Największa tajemnica świata i inne opowiadania

Miodrag Bulatović Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Nike literatura piękna
Najveca tajna sveta
Czytelnik
literatura serbska
Najveca tajna sveta
literatura piękna
Nike
literatura serbska

"BO JEŚLI KTOŚ NIE OPOWIE SIEBIE - NIE MA GO"
***
Miodrag Bulatović to jeden z tych autorów, którego twórczość można interpretować prawie nieskończenie. Jego proza pęcznieje od symboli, metafor i porównań; fantastyczne, baśniowe obrazy przenikają się z do bólu realnymi opisami życia czarnogórskich wieśniaków czy małomiasteczkowych artystów, a często hiperboliczne i...

Trudna lektura, ale nie pozostawia czytelnika obojętnym. Opowiadania o wielkich wartościach, choć czasami pełne brutalnego opisu i języka, często nas drażnią. "Małe słońce" i "Miłość" i tytułowe opowiadanie długo nie dadzą mi spokoju.

Opowiadania te są bardzo nierówne: od naprawdę przejmujących do nurzących. Wszystkie one pokazują to samo miejsce w momencie wybuchu wojny, każde jednak opisane zostaje z perspektywy innego bohatera. Najlepszym opowiadaniem była dla mnie właśnie tytułowa "Największa tajemnica świata", która wzruszyła mnie jak rzadko który utwór.

• Bałkany
  • Nike
  • Z bibliotek publicznych i prywatnych
  • Bałkańskie i o Bałkanach
  • Literatura byłej Jugosławii
  • Sprzedam/ wymienię
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Największa tajemnica świata i inne opowiadania