Obce dziecko

Oficjalne recenzje i

Anglia się upaja

Link do recenzji

3954 258 108

pogubiłem się wśród postaci, które autor raz nazywa imieniem, 2 zdanie dalej nazwiskiem i po pewnym czasie człek nie wie już o kogo chodzi, szkoda czasu na taką książkę

Jestem na 150 stronie i nadal nie rozróżniam większości postaci. Książka nuży i się dłuży. Jeśli ktoś lubi konwencję wielopokoleniowej sagi to się tu odnajdzie. Postanowiłam że przeczytam do końca choć nie będzie to łatwe.

Kupiłem tę książkę, gdyż kosztowała 6,24 zł. Nic o niej nie wiedziałem, prócz tego, że autor otrzymał Bookera za inną swoją powieść.
Niestety, nawet tak niska cena, nie zachęca, aby komukolwiek tę powieść polecić, bo ta książka nic ze sobą nie niesie. Ani nie skłania do refleksji, ani nie można o niej powiedzieć, że może posłużyć jako czytadło dla rozrywki.
Jak dla mnie ta...

Bardzo mi się podobała konwencja sagi!

Cecil Valance,główny bohater powieści jest fundamentem na którym opierają się wszystkie losy bohaterów ściśle bądź nie z nim związane.To on jest elementem styczności dla wszystkich wydarzeń mających miejsce na kartach powieści.Czym miała być ta postać dla czytelnika?Czy to jakiś wymiar symboliczny?...

Zastanawiam się co poszło nie tak… Zdaję sobie sprawę, że jest to...

Jestem oczarowany stylem i językiem autora. Książka pod każdym względem idealna.

Nie ocenię książki, bo niestety nie udało mi się przez nią przebrnąć. Miała być wciągająca i niezwykła, a niestety, była ogromnie chaotyczna i średnio zrozumiała. Nie wiem, czy to wina tłumaczenia czy oryginału, niestety, nie porwała mnie.

Muszę wrócić do tej książki w oryginale, bo tłumaczenie żenujące. Naprawdę. A wielka szkoda, bo to bardzo dobra książka jest.

Nudna, aż do bólu zębów.... Nie skończyłam i chyba nigdy nie skończę z całym szacunkiem dla twórcy. W klimacie podobna do twórczości kontrowersyjnej Wirginii Woolf.

Jedna z modnych ostatnio klasycyzujących powieści: epickich, wielopokoleniowych historii, które opowiada stylowy, elegancki, nieprzezroczysty, ale neutralny język. Tu miejscem akcji jest Anglia, bohaterem - młody poeta, drugoplanowymi postaciami są zaś zastępy ludzi, którego oczyma patrzymy na niego, nigdy nie wiedząc, komu ufać, co jest prawdą i jaki był właściwie ten...

• 2013
  • LGBT