Oblicza świata

więcej Więcej

Najlepsza książka zbiorcza Focusa. Nie serwuje nam się oczywistości, czasem skłania do refleksji nad jakimś tematem, czasem dowiadujemy się czegoś nowego. Czytamy o wszystkim co z cywilizowanym człowiekiem związane- od fenomenu Second life, przez Korpo-świat, nowoczesnego dolara, na bogaczach i ambicji kończąc.

Kupiłam tę książkę, bo po tytule i okładce spodziewałam się, że będzie ona traktować o ludziach z różnych rejonów świata. Nic bardziej mylnego. Jest to zbiór artykułów o człowieku: o pamięci, o wstręcie, o kłamstwie, ale też o jedzeniu robaków, o absyncie, o winie, o zapachach w sklepach... Jest więc o wszystkim i o niczym.

Ciekawa pozycja, wyczekiwana alternatywa dla powieści fabularnych, które czytałam całe lato.

Na początku czytania miałam trochę wrażenie, że autorzy artykułów (ponieważ książka jest ich zbiorem) narzekają - a to na społeczeństwo, a to na Polaków, a to na "dzisiejsze czasy". Ale w sumie dużo ciekawych rzeczy dowiedziałam się z jej lektury - na przykład tego, że żołnierz na...

• Wymienię
  • Biblioteczka Focusa
  • Cały ten skarb jest MÓJ
  • A1.1 Domowa biblioteczka
  • Moje
  • Historie trochę inne
  • 2012

Dodaj cytat z książki Oblicza świata