Przyjaciele na zawsze

2012-08-28
2012-08-28
978-83-7799-197-8
Małgorzata Szubert
romans literatura kobieca miłość przyjaźń

𝐏𝐫𝐳𝐲𝐣𝐚𝐜𝐢𝐞𝐥𝐞 𝐧𝐚 𝐳𝐚𝐰𝐬𝐳𝐞

Piątka przyjaciół poznaje się pierwszego dnia w zerówce. Z początku, tylko razem byli przywożeni do szkoły. Ich relacja cały czas się rozwijała, bardzo się zżyli I nie wyobrażali sobie bez siebie życia.

,,Przyjaciele na zawsze" mi się bardzo podobali. Mówią o ważnych tematach, o uzależnieniach, faworyzowaniu dzieci, zaburzeniach odżywiania i depresji. Pióro autorki jest bardzo lekkie przez co książkę , czytało mi się bardzo szybko.

W książce poznajemy, Billego, Gabby, Izzie, Andego oraz Seana. Każdy z bohaterów był bardzo dobrze wykreowany, że aż momentami można było odczuć, jakby Historia działa się na faktach. Każdy z nich poznał cierpienia świata I tego jak łatwo można się zatracić.

,,Przyjaciele na zawsze" są brutalną książką, pod niektórymi względami. Autorka pokazuje w książce drugą stronę świata showbiznesu i tego jak łatwo, przez swoją głupotę starcić wszystko. Mówi też o tym, że przez swoją miłość można stracić osobę, którą się też bardzo kocha.

Myślę, że jest to Książka warta przeczytania i zapoznania się z życiem piątki Przyjaciół. Nie jest ona dla każdego i nie każdy może być na nią gotowy. Tematy ukazane w książce nie są łatwe i pokazane od najgorszej strony. Przyjaciele nie mają łatwe życia, już od młodości zamiast doznawać szczęścia, przydaża im się wszystko co najgorsze.

Moja ocena to 4,5/5

𝐏𝐫𝐳𝐲𝐣𝐚𝐜𝐢𝐞𝐥𝐞 𝐧𝐚 𝐳𝐚𝐰𝐬𝐳𝐞

Moja druga i raczej ostania książka D.Steel
Temat ciekawe, ale język książki nudny, jałowy i mało ekspresyjny. Mnie męczy styl D.Steel
Czytając już później i tak co druga stronę wiedziałam o co w książce chodzi 😉
Przeczytałam jako przerywnik po cięższej pozycji.
Co kto lubi 😉

Moja druga i raczej ostania książka D.Steel
Czytając już później i tak co druga stronę wiedziałam o co w książce chodzi 😉
Przeczytałam jako przerywnik po cięższej pozycji.
Co kto lubi 😉

W orginale

W orginale

Historia przyjaźni 5 młodych ludzi. Poznajemy ich w pierwszym dniu zerówki i śledzimy losy przez kolejne lata. Każdy z bohaterów ma inna osobowość i plany na życie. Niby to wszystko jest napisane, ich relacje, rozterki, więzi z rodzinami, jednak dla mnie to wszystko za bardzo po łebkach. Sporo się dzieje w ciągu tych 20 lat przyjaźni, jednak zabrakło mi jakiejś bliższej więzi z bohaterami. Parę razy się wzruszyłam, ale do oceny DOBRA zabrakło czegoś więcej, silniejszych emocji.

Jest to ulubiona autorka mojej Mamy. Pierwszy raz sięgnęłam po jej książkę na skutek próśb mojej Rodzicielki 😃 muszę przyznać, że bardzo wciągająca i poruszająca powieść o piątce przyjaciół. Miłym zaskoczeniem jest to, że można po tej lekturze wyciągnąć sporo wartościowych wniosków na temat przyjaźni, miłości, radzenia sobie z sukcesami ale też z tragiczną stratą.

Ta książka rani.

Ta książka rani.

Okładka książki jest naprawdę urocza, lecz zbija nas z tropu. Opowieść o grupie przyjaciół wcale nie jest taka kolorowa i szczęśliwa.
Z każdą następna stroną zaczynał się koszmar. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się takich obrotów zdarzeń.
Książka wiele uczy i, mimo wszystko, daje nadzieję. Pokazuje, że nie wolno się poddawać nawet, jeśli dzieje się źle. Piękna opowieść o przyjaźni,miłości, dojrzewaniu, poszukiwaniu swego miejsca i celu. Książka zmusza do pewnych refleksji na temat tego jak kruche i ulotne jest życie człowieka, jak łatwo można ulec presji otoczenia, zagubić się i nie móc dać sobie rady z otaczająca nas rzeczywistością.Dlatego warto zastanowić się nad własnym życiem i nie tracić jakże cennej chwili.
Książka jest warta uwagi, lecz nie zachwyciła mnie nadmiernie.

"Przyjaciele na zawsze" to opowieść o przyjaźni. Wystawiana na próby jednak przetrwała aż do śmierci... Polecam.

Piękna,ciepła,wzruszająca...

Piękna,ciepła,wzruszająca...