Przyjaciele na zawsze

literatura piękna
978-83-7799-197-8
Małgorzata Szubert
romans literatura kobieca miłość przyjaźń

Moja druga i raczej ostania książka D.Steel
Temat ciekawe, ale język książki nudny, jałowy i mało ekspresyjny. Mnie męczy styl D.Steel
Czytając już później i tak co druga stronę wiedziałam o co w książce chodzi 😉
Przeczytałam jako przerywnik po cięższej pozycji.
Co kto lubi 😉

W orginale

Historia przyjaźni 5 młodych ludzi. Poznajemy ich w pierwszym dniu zerówki i śledzimy losy przez kolejne lata. Każdy z bohaterów ma inna osobowość i plany na życie. Niby to wszystko jest napisane, ich relacje, rozterki, więzi z rodzinami, jednak dla mnie to wszystko za bardzo po łebkach. Sporo się dzieje w ciągu tych 20 lat przyjaźni, jednak zabrakło mi jakiejś bliższej...

Jest to ulubiona autorka mojej Mamy. Pierwszy raz sięgnęłam po jej książkę na skutek próśb mojej Rodzicielki 😃 muszę przyznać, że bardzo wciągająca i poruszająca powieść o piątce przyjaciół. Miłym zaskoczeniem jest to, że można po tej lekturze wyciągnąć sporo wartościowych wniosków na temat przyjaźni, miłości, radzenia sobie z sukcesami ale też z tragiczną stratą.

Ta książka rani.

Okładka książki jest naprawdę urocza, lecz zbija nas z tropu. Opowieść o grupie przyjaciół wcale nie jest taka kolorowa i szczęśliwa.
Z każdą następna stroną zaczynał się koszmar. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się takich obrotów zdarzeń.
Książka wiele uczy i, mimo wszystko, daje nadzieję. Pokazuje, że nie wolno się poddawać nawet, jeśli dzieje się źle. Piękna opowieść o...

"Przyjaciele na zawsze" to opowieść o przyjaźni. Wystawiana na próby jednak przetrwała aż do śmierci... Polecam.

Piękna,ciepła,wzruszająca...

Jest to moja pierwsza przygoda z tą autorką.Po pozycję sięgnęłam z czystej ciekawości, bo moja teściowa ma bardzo dużo książek tej autorki.Początek bardzo mi się podobał i o ile był wesoły tak później było coraz smutniej i smutniej.
Plusem książki jest to, że dość szybko się ją czyta, bo mi zajęło to zaledwie dwa dni.

• Danielle Steel
  • 2013