Arktyka. Ziemia wiecznych lodów

Marco Nazarri Wydawnictwo: Ars Polona Seria: Niezwykły świat flora i fauna
flora i fauna
Irena Litwińska
Niezwykły świat
artyka biegun północny

Kto myśli, że Grenlandia to tylko lód i pustka, ten może być mile zaskoczony albumem Nazarrego. Lód, owszem, występuje, i chociaż autor dokładnie opisuje strukturę lądolodu grenlandzkiego oraz jego wielki wpływ na ukształtowanie tej wyspy, śnieżne połacie pozostają raczej tłem dla obszernie przedstawionej fauny i flory tego niezbyt gościnnego regionu. Zwłaszcza ta pierwsza...

Dyskusje

• Przyrodnicze
  • Skrajnie niskie temperatury
  • Podróże - za kołem podbiegunowym
  • Północ (i południe)

Dodaj cytat z książki Arktyka. Ziemia wiecznych lodów