Góra grozy

Okładka książki Góra grozy
Emily Rodda Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Pas Deltory (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Data 1. wydania:
2001-01-01
Powieść młodzieżowa 20 w. Australia

więcej Więcej

Tę część pamiętam do tej pory. To chyba przez tę ogromną żabę na okładce i fajny opis w powieści.

Okładka
Chyba szara ?
skąd
biblioteka
Moja opinia
Co za ropucha tam,była :-)
nadal świetna akcja,no i kamyki też są

Bardzo podoba mi się to, że autorka w swojej twórczości wymyśla genialne, magiczne miejsca, istoty i przedmioty. Podoba mi się też jej sposób pisania i to, że poszczególne części są krótkie co daje mi wytchnienie od 400-800 stronowych tomiszczów. Polecam.

Lief, Barda i Jasmine udają na Górę Grozy, aby zmierzyć się z okrutną ropuchą Gellickiem. Czy z pomocą magicznych kinów im się uda?

Uwielbiam ogrom zagadek, jakie bohaterowie napotykają w tej sadze. Ta część nie jest już tak ciekawa jak "Ruchome piaski", a momentami nawet nieco przynudza. Tak czy inaczej bardzo podoba mi się zakończenie, bohaterowie napotykają coraz więcej sprzymierzeńców. Nie mogę się doczekać, gdy będą musieli skorzystać z pomocy gnomów w dalszych częściach.

Maksimum fantastyki, jakie mogła nam zaserwować autorka, stąd taka wysoka ocena. Najciekawsza, zaraz po 'Dolinie Zagubionych', z całej serii.

Extra fantaza!!!

Na półkach: , , , ,

Ostatnimi czasy starałam się ograniczyć czytanie literatury młodzieżowej i choć robiłabym wszystko, by wytrwać w tym postanowieniu, to jestem świadoma tego, że chęć poznania dalszych perypetii Leifa i tak okazałaby się o wiele silniejsza. To właśnie ona popchnęła mnie w ramiona piątego tomu serii "Pas Deltory" i ani trochę nie przeszkadzał jej w tym fakt, że nie zapoznałam...

Kolejny raz powracamy do przygód związanych z serią "Pas Deltory". Tym razem na tapecie mamy tom piąty czyli "Góra Grozy". Po słabszej poprzedniczce ciężko było mi na nowo wciągnąć się w kontynuacje. Na szczęście ten tom okazał się o wiele ciekawszym niż zakładałam.

Lief, Jasmine i Barda...

1982

Podróż trwa, kolejna niesamowita wyprawa, kolejne losy, potyczki, niebezpieczeństwa i niezbyt miłe niespodzianki... A ja? Nadal czuje się zainteresowana, zachęcona i absolutnie nie znudzona. To chyba najlepiej świadczy o Emily Rodd, która potrafi trzymać czytelników w napięciu, pewnej dozie niecierpliwości i niepewności. Nadal nie wiadomo jak skończy się wyprawa, nadal...

• Chcę w prezencie
  • 2013
  • Fantasy
  • 2018
  • 2012

Dodaj cytat z książki Góra grozy