Pod smaganiem samumu

Antoni Ferdynand Ossendowski Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Podróże retro literatura podróżnicza
2012-10-01
1926-01-01
Zysk i S-ka
Algieria Tunezja Maghreb świat arabski podróże literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
2012-10-01
Podróże retro
Algieria Tunezja Maghreb świat arabski podróże literatura podróżnicza

Jak to Ossendowski - pisał barwnie, a miał o czym. Jak ktoś lubi, na pewno warto przeczytać.

doskonala ksiazka zapomnianego w Polsce podroznika i pisarza. Autor opisuje jak na poczatku 20 wieku wygladala polnocna Afryka; przedstawia opowiesci mieszkancow, ich legendy i zwyczaje. Ossendowski zostal w Polsce zapomniany, bo byl antykomuchem - na zachodzie jego ksiazki sprzedawaly sie swietnie i w pewnym momencie byl wsrod 5 najczesciesciej czytanych pisarzy swiata....

Kontynuacja opisu podróży A. F. Ossendowskiego po Afryce Północnej. Autor odwiedza Algierię i Tunezję, w których spotyka zarówno przedstawicieli ludności autochtonicznej, Arabów, jak i europejskich kolonistów. Oprócz barwnych opisów krajobrazu i przemyśleń podróżnika bardzo ciekawe są przytoczone przygody i przeżycia kilku osób, których spotkał na swej drodze. Polecam

• Chcę w prezencie
  • Literatura polska
  • Algieria
  • Reportaż
  • Afryka
  • XX wiek
  • Podróże/reportaż
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pod smaganiem samumu