Droga do nadziei

Tina Rothkamm Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Pisane przez życie literatura faktu
Flucht in die Hoffnung: Wie ich meine Tochter aus Tunesien befreite
Małgorzata Leszczyk
Hachette Polska
Flucht in die Hoffnung: Wie ich meine Tochter aus Tunesien befreite
literatura faktu
Małgorzata Leszczyk
Pisane przez życie

Na półkach: , , , ,

Czytanie książek, których autorem było samo życie nigdy nie jest łatwe. Musimy cały czas pamiętać, że to wydarzyło się naprawdę, że takie historie mają miejsce w dzisiejszym cywilizowanym świecie. Dlatego nie czytam takich książek zbyt często.
Bohaterką i jednocześnie narratorką książki jest Niemka Tina Rothkamm. Na początku nowego tysiąclecia wyjeżdża na wakacje do...

Historia wstrząsająca i wzruszająca zarazem. Obraz siły, odwagi, desperacji oraz ogromnej determinacji i wiary. Pokazuje życie człowieka uzależnionego od statusu społecznego, ale i opieszałości, niewydolności ustawodawstwa. Przede wszystkim jednak przedstawia dramat matki zamkniętej w potrzasku różnic kulturowych i korupcji.

Tytuł powinien być "Droga do głupoty". Nie da się tego spokojnie czytać bez narastającej irytacji na autorkę.

Bardzo ciekawa książka. Zdesperowana bohaterka podejmuje jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu i ucieka łodzią rybacką przez otwarte morze.

Niesamowita historia kobiety - dobrze, że z happy endem:)

Na przełomie kilku lat , na rynku pojawiło się bardzo dużo publikacji stworzonych na faktach opisujących związki mieszane kulturowo
i religijnie.W każdej z tych książek ,które jak dotąd udało mi się przeczytać,wylania się bardzo poważny problem przepaści kulturowej szczególnie ma to związek z kultura Arabska.
Wszystkie te historie w pewien sposób ,są do siebie podobne .Z...

„Droga do nadziei” to książka z serii „pisane przez życie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Hachette.
Autorką utworu jak również jej główną bohaterką jest Tina Rothkamm, która dokładnie opowiada swoją historię
od momentu przyjazdu po raz pierwszy do Tunezji, aż do chwili gdy razem ze swoją córką, były już bezpieczne.
Dzięki dokładnym opisom sytuacji oraz przeżyć...

Wspomnienia dość dobrze napisane i dobrze się czyta, ale autorka czasami zachowuje się tak naiwnie, wprost prosi się o kłopoty, że aż staje się to denerwujące. Dobrze, że historia choć dobrze się kończy.

Miło się ją czyta. Pokazuje jak to człowiek potrafi być zaślepiony uczuciami.

Książka ciekawa, przedstawiająca prawdziwe życie, na szczęście w tej historii zakończenie jest szczęśliwe. Przyjemnie się czyta i myślę, że warto do niej zajrzeć. Jednakże nie jest to jakaś niesamowita książka, bynajmniej dla mnie. Ale cieszę się, że na nią akurat trafiłam.

• Pisane przez życie
  • 2013
  • Chcę w prezencie
  • Literatura faktu
  • 2014
  • Literatura obca

Dodaj cytat z książki Droga do nadziei